Grzybiarze patrzą i nie wierzą. Pan Paweł znalazł 20 borowików w jednym miejscu. Zdjęcie obiegło sieć

Jeśli pogoda dopisuje, fani grzybobrania we wrześniu mogą wrócić już do domu z pełnymi koszykami pięknych okazów. Niektórzy mają jednak więcej szczęścia niż inny. Pewnemu mężczyźnie udało się natrafić na wysyp borowików. Jego zdjęcie pokazuje, że było ich przynajmniej 20 w jednym miejscu.

Wrzesień jest czasem, kiedy pojawia się coraz więcej grzybów. Dla niektórych wizyta w lesie może przynieść niemałe zdobycze. Pan Paweł miał ogromne szczęście. Gdy wybrał się na grzybobranie, udało mu się znaleźć aż 20 borowików w jednym miejscu. Zrobione przez niego zdjęcie znalazło się na facebookowym profilu Lubuskich Łowców Burz i zachwyciło internautów.

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński o chodzeniu na grzyby: Nie damy sobie zabrać tej wolności!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na grzyby? Pan Paweł natrafił na 20 borowików w jednym miejscu 

Grzybowy strzał w dziesiątkę pan Paweł znalazł na terenie lasów w okolicy Drzonowa w powiecie zielonogórskim. W jednym  miejscu udało mu się znaleźć aż 20 borowików amerykańskich. Każdy z nich prezentował się stosunkowo okazale i mienił przepięknymi odcieniami brązu. Na zdjęciu, oprócz całej "kolonii" borowików, możemy zobaczyć oczywiście drzewa, zielony mech i gałęzie. Widok jest niesamowity i można tylko zazdrościć tym, którzy doświadczyli go na żywo. Choć borowiki amerykańskie są jednymi z najpopularniejszych grzybów jadalnych w Polsce, takie znalezisko nie zdarza się często. Pan Paweł będzie mógł teraz przyrządzić pyszne sosy czy zupy, choć ten gatunek świetnie sprawdzi się również do marynowania, smażenia czy suszenia. Borowiki są nazywane przez niektórych grzybami "dla leniwych", ponieważ uznawane za klasyk i często rosną w dużych skupiskach. Nie jest to jednak pierwsze tego typu znalezisko. W tym roku chwalono się już wiele razy podobnymi osiągnięciami. Hitem okazał się być na przykład gigantyczny borowik ważący aż dwa kilogramy.

Internauci zachwyceni zdjęciem pana Pawła. W komentarzach dzielą się doświadczeniami

Zdjęcie znaleziska pana Pawła również szybko obiegło sieć. Post na facebookowym profilu Lubuskich Łowców Burz pojawił się w niedzielę, 17 września 2023 roku. Od tego czasu uzbierał już przeszło pięć tysięcy polubień i setki komentarzy. Część osób pod postem szybko zaczęła dzielić się swoimi doświadczeniami i fotografiami podobnych widoków. Inni postanowili uchylić tajemnicy i zdradzić, gdzie można spotkać takie skupiska. Nie zabrakło również miłych komentarzy takich jak:

One są piękne, im mniejsze, tym piękniejsze
Gratuluję i jednocześnie zazdroszczę
Krąg czarownic, a tak na poważnie to piękne znalezisko, jak i miejsce

Wszyscy są jednak zgodni, że autor fotografii może być z siebie dumny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.