Wydał na zdrapki 150 zł i przystąpił do działania. Wygrana goniła wygraną. "Zaraz chyba oszaleję!"

Zdrapki i loterie przyciągają chętnych obietnicami szybkich i łatwych pieniędzy. Pewien tiktoker postanowił więc sprawdzić, ile uda mu się wygrać, jeśli zakupi zdrapek za 150 złotych. Wynik tego eksperymentu był dla niego niemałym zaskoczeniem. Twórca nie spodziewał się, aż takiej rekompensaty. O dziwo.

Loterie i zdrapki mają swoje grono fanów. W końcu wiele osób kusi się na możliwość ogromnej wygranej. Pewien tiktoker postanowił sprawdzić, czy rzeczywiście da się coś na nich wygrać. Wydał 30 funtów (około 150 złotych) i zaczął drapać. Efekty był zaskakujący.

Zobacz wideo Omenaa Mensah o tym, co wystawiła na licytację. "Kupa fajnych rzeczy, wystarczy 100 zł"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kupił zdrapki za 30 funtów. Nie mógł uwierzyć w to, ile udało mu się wygrać

Zdrapki należą do grona najpopularniejszych form gier losowych na całym świecie głównie przez fakt, że przyciągają graczy obietnicą "łatwych i szybkich pieniędzy". Jeśli chodzi o zasady, nie ma w nich niczego skomplikowanego. Chętna do gry osoba otrzymuje kartę lub kupon, na którym mogą się znajdować ukryte znaki lub cyfry. Gracz musi zdrapać pola: jedno z nich powie mu, czego potrzebuje do wygranej, a drugie pokaże to, co udało mu się wygrać. Zależnie jednak od zasad gry, by móc wygrać, konieczne będzie zdrapanie odpowiednich symboli lub uzyskanie określonej kombinacji liczb. W teorii brzmi to jak prosta wygrana. Josh postanowił jednak sprawdzić, ile można zgarnąć, kupując kilkadziesiąt zdrapek za łączną wartość 30 funtów. Na swoim TikToku powiedział, że wygrana mocno go zaskoczyła. Na początku sprzyjała mu dobra passa. Już pierwsza zdrapka, za którą chwycił, przyniosła mu dwa funty (10 zł), podwajając sumę, za jaką ją kupił. Chwilę później wygrał ponownie i tym razem było to aż pięć funtów (25 zł). Los cały czas mu sprzyjał, ponieważ niedługo później wygrał cztery funty (20 zł), a później znów pięć. Radośnie krzyczał:

 Znowu wygrałem, chyba oszaleję

Ostateczna wygrana była wyższa, niż się spodziewał. Josh jednak stracił pieniądze

Josh w swoim nagraniu zaznaczał, że nie jest to żadna reklama loterii, a zwykły eksperyment. Niestety, jak to zwykle bywa, studnia szczęścia musiała w końcu wyschnąć. Każda kolejna zdrapka była już przegrana i nie przyniosła mu żadnej wygranej. Na sam koniec mężczyzna powiedział, że nie poszło mu tak źle, jak na początku myślał. Przyznał w swoim wideo:

Nie sądzę, że wypadłem aż tak źle. Myślę nawet, że poradziłem sobie całkiem nieźle

Podsumowując wszystkie swoje nagrody, Josh wyliczył, że udało mu się wygrać łącznie 20 funtów (trochę ponad 100 złotych), wydając na wszystkie zdrapki 30 funtów. Więc czy można mówić o wygranej, jeśli na łącznie stracił na grze 10 funtów (50 zł)? Josh mówił o sukcesie.

Nie mogę uwierzyć, że wygrałem aż tyle

Trzeba jednak zaznaczyć, że ostatecznie na koniec dnia stracił jedną trzecią wydanych na zdrapki pieniędzy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA