Batalia TVN kontra TVP trwa. Widzowie określili się jasno: To im wierzymy bardziej

Pracownia UCE Research - na zlecenie Plejady - wykonała specjalny sondaż, który miał wskazać, jakim prezenterom Polacy wierzą najbardziej. Anita Werner, Dorota Gawryluk, Danuta Holecka - kto stanął na czele? Tutaj chodzi o wiarygodność i rzetelność. Wiemy, kto jest faworytką obywateli.

Przodujące kanały telewizyjne w Polsce to TVP, TVN oraz Polsat. To właśnie dzięki programom informacyjnym w tych stacjach do Polaków docierają najważniejsze wiadomości z kraju. Same "Wiadomości", "Fakty" i "Wydarzenia" śledzi codziennie wieczorem około 2 mln ludzi. W związku z tym Plejada postanowiła sprawdzić, którzy prezenterzy - według widzów - są najbardziej wiarygodni i rzetelnie przekazują treści. Jak wyglądają wyniki? Niektóre nazwiska mogą zaskakiwać. 

Zobacz wideo Anita Werner opowiada o swoim pierwszym dniu w TVN24

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Telewizja w Polsce. Specjalny sondaż wskazuje, która stacja darzona jest największym zaufaniem

Chwilę po tegorocznych wyborach do parlamentu, pracownia UCE Research przeprowadziła specjalny sondaż dla Plejady, w którym zapytała naszych rodaków, "którzy prezenterzy telewizyjni w ich opinii najbardziej wiarygodnie i rzetelnie przekazują bieżące wiadomości i newsy z codziennych wydarzeń w kraju". Osoby biorące udział w badaniu mogły wybrać maksymalnie pięć z 42 nazwisk lub udzielić trzech dodatkowych odpowiedzi, czyli "Inna osoba" (1,8 proc.), "Żadna z wymienionych osób" (12 proc.), "Nie wiem/Trudno stwierdzić" (19 proc.). W sondażu uczestniczyły kobiety (53,9 proc.) oraz mężczyźni (46,1 proc.) ze wszystkich województw w Polsce. Jak informuje Plejada, najwięcej ankietowanych mieszka na wsi lub miejscowościach do pięciu tys. osób oraz miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (m.in. Warszawa, Wrocław, Poznań). Większość badanych ma wykształcenie średnie (45,4 proc.) lub wyższe (42,7 proc.). Co więcej, ponad połowę respondentów stanowią osoby między 25., a 44. rokiem życia, natomiast 40 proc. z nich ma 45-64 lata. Jak zatem prezentują się wyniki? Widać wyraźną zwyciężczynię i sukces TVN-u

Ci prezenterzy zdobyli największe zaufanie wśród Polaków. Na czele jedna z najpopularniejszych twarzy TVN-u

Wśród 42 nazwisk znaleźli się prezenterzy TVN-u, Polsatu i TVP. Zdecydowaną faworytką wśród ankietowanych jest prowadząca "Fakty" TVN Anita Werner (20,2 proc.). Drugie miejsce również przypada prezenterowi z TVN-u - zajął je Grzegorz Kajdanowicz (17,4 proc.). Podium osób, które "przekazują najbardziej wiarygodnie i rzetelnie bieżące wiadomości i newsy z codziennych wydarzeń w kraju" zamknęła Dorota Gawryluk z "Wydarzeń" na Polsacie (17,0 proc.). Na czwartym miejscu uplasował się Piotr Kraśko z TVN-u (16,7 proc.), natomiast na piątym miejscu wylądowała Diana Rudnik również z TVN-u z wynikiem (9,5 proc.). Kolejne nazwiska prezentowały się w ten sposób: 

  • Jarosław Gugała (Polsat) - 8,6 proc., 
  • Danuta Holecka (TVP) - 7,6 proc.,
  • Jolanta Pieńkowska (TVN) - 7,3 proc.,
  • Krzysztof Ziemiec (TVP) - 6,8 proc., 
  • Magdalena Ogórek (TVP) - 5,7 proc.

Warto zaznaczyć, że żaden z prowadzących państwowej telewizji nie był w stanie uplasować się w pierwszej piątce. Jednakże według wielu, w przypadku Danuty Holeckiej nawet siódme miejsce jest dość zadziwiające, ponieważ jest ona uznawana za główną twarz propagandy TVP. Sporym zaskoczeniem może być także wysoka pozycja Piotra Kraśko, który w ostatnim czasie miał kilka "wpadek" wizerunkowych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.