Fani "Świata według Kiepskich" padną z wrażenia. Ferdynand Kiepski mówi po włosku. To hit internetu

Mogłoby się wydawać, że "Świata według Kiepskich" nic nie zastąpi. Wygląda jednak na to, że włoska wersja rozśmiesza internautów nawet bardziej niż oryginał. Na TikToku niedawno pojawiły się fragmenty serialu z wygenerowanym przez AI głosem Ferdynanda Kiepskiego, który urzeka włoskim akcentem.

Mogłoby się wydawać, że sztuczna inteligencja ma nieograniczone możliwości, ponieważ zaskakuje nas każdego dnia. Z jej pomocą można przerabiać zdjęcia i nagrania, generować twarze czy głosy znanych osób. Tym razem na warsztat trafił znany polski serial - "Świat według Kiepskich". Internauci użyli AI, by zmienić język głównych bohaterów. Teraz możemy obejrzeć kilka fragmentów produkcji po włosku lub po angielsku.

Zobacz wideo "Świat według Kiepskich" się skończył, więc wspominamy. Wiecie, że Ferdek wcale nie miał być Ferdkiem?

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Polacy uwielbiali ten serial. "Świat według Kiepskich" zapisał się w historii telewizji

"Świat według Kiepskich" po raz pierwszy wszedł na antenę Polsatu 16 marca 1999. Chyba nikt nie przypuszczał, że perypetie rodziny Kiepskich i ich sąsiadów tak spodobają się widzom. Satyra na stereotypowy model życia polskiej rodziny spodobała się Polakom do tego stopnia, że serial stał się jedną z najdłużej emitowanych produkcji. Dopiero w czerwcu 2022 roku poinformowano o zakończeniu zdjęć, a serial można było oglądać w telewizji do 16 listopada 2022. Ostatni odcinek opublikowano 20 marca 2023 roku na platformie Polsat Box Go. Produkcja stała się popularna również za granicą, szczególnie w Ukrainie, gdzie była emitowana jako "Sprawy Kiepskich". Polscy widzowie do teraz ciepło wspominają serial, dlatego w internecie można znaleźć kilka przerobionych wersji. Jedną z nich obejrzymy w języku włoskim.

"Świat według Kiepskich" jak włoska telenowela. AI zmieniło język bohaterów

Na TikToku pojawiły się niedawno zabawne filmy, które zainteresowały internautów. Zdobyły nawet po kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń, a liczba ta stale rośnie. Są to fragmenty "Świata według Kiepskich", ale po włosku, Co więcej, nie jest to podłożony dubbing czy przypadkowe fragmenty dwóch osób rozmawiających w tym języku. Na nagraniu słychać głos Ferdynanda Kiepskiego, granego przez Andrzeja Grabowskiego. Z początku mogłoby się wydawać, że to aktor nagrał scenę w obcym języku, jednak nic z tych rzeczy. Internauci wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia głosu aktora, mówiącego w języku włoskim. AI udało się to osiągnąć zaskakująco dobrze. Film jest bardzo zabawny i przypomina bardziej włoską telenowelę niż polski serial komediowy. Internauci również byli zachwyceni.

Najlepsze połączenie
Jestem w stanie uwierzyć, że we Włoszech ten serial by się dobrze sprzedał
Od dzisiaj jestem entuzjastą AI

- czytamy w komentarzach na TikToku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA