Polskie miasto w rankingu CNN. To tu odbywa się jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych

Zagraniczne media znowu piszą o Polsce. CNN stworzył ranking miast, w których znajdują się najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe na świecie. Jakie miejsce przyciąga najwięcej turystów? Aby poczuć prawdziwą magię świąt, nie musimy daleko jechać.

Jarmarki bożonarodzeniowe można znaleźć niemalże w każdym większym, jak i mniejszym mieście na świecie. CNN stworzyło ranking miejsc, na które warto zwrócić największą uwagę. Poza Nowym Jorkiem, Wiedniem czy Pragą, na uznanie zasłużył także jeden z tych, które znajdują się w naszym kraju. O jakim mieście mowa? Tam można liczyć na "rozświetlone stoiska pełne smakołyków czy ręcznie malowanych baniek choinkowych, atmosfera jak z bajki".

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Kraków jarmark bożonarodzeniowy 2023. Stolica Małopolski świętuje swój sukces

Jak podaje portal CNN, niektóre jarmarki bożonarodzeniowe zyskały taką popularność, że są postrzegane jako atrakcje turystyczne. Wiele osób odwiedza poszczególne miasta właśnie ze względu na tego typu wydarzenia, a wszystko po to, żeby poczuć prawdziwą magię świąt. Na prestiżowej liście znalazło się także miejsce dla polskiego akcentu. 

To jeden z największych jarmarków w Europie

- czytamy w serwisie CNN. Na wyróżnienie zasłużył krakowski jarmark bożonarodzeniowy. To właśnie stolica Małopolski przyciąga coraz więcej zagranicznych turystów, aby ugościć ich pysznymi oscypkami, swojskimi wyrobami, ręcznie robionymi pamiątkami oraz nacieszyć oczy odwiedzających licznymi ozdobami świątecznymi. W tym roku jarmark wystartuje 24 listopada 2023 r. i potrwa aż do 1 stycznia 2024 r.

Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie jest jednym z największych w Europie i zajmuje dużą część Rynku Głównego. Zabytkowa bazylika mariacka i Sukiennice stanowią wspaniałe tło dla corocznego wydarzenia. Odwiedzający mogą skosztować polskich przysmaków, kupić wyroby rękodzielnicze i rozmaite smakołyki, posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu zespołów ludowych i kolędników

- opisuje portal Interia za CNN. 

Jarmark bożonarodzeniowy Kraków najpiękniejszy w Polsce. Zajmuje miejsce tuż obok Nowego Jorku i Berlina 

Wyróżnienie szybko obiegło media, na co zareagowały również władze Krakowa. Przedstawiciele miasta gwarantują, że w tym roku znów wzbogacą klimat tego wydarzenia, a na odwiedzających czekać będzie szereg atrakcji

Stoiska lokalnych, a także zagranicznych kupców i rzemieślników sprzyjają świątecznym zakupom oraz odkrywaniu nowych smaków. Kupcy oferują szeroką gamę świątecznych produktów, takich jak bańki ręcznie malowane, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze. Gościć będziemy też kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ceramikę

- przekazano w komunikacie Urzędu Miasta Krakowa. Poza polskim jarmarkiem na liście CNN znalazły się także inne obiekty z całego świata. Wyróżniono również takie miasta jak:

 • Wiedeń,
 • Strasburg,
 • Londyn,
 • Singapur,
 • Nowy Jork,
 • Chicago,
 • Bazylea,
 • Praga,
 • Barcelona,
 • Helsinki,
 • Toronto,
 • Berlin,
 • Budapeszt,
 • Bruksela.

Warto wspomnieć, że Kraków nie jest jedynym miastem w Polsce, w którym do jarmarku bożonarodzeniowego przykłada się szczególną uwagę. Fani tego typu wydarzeń powinni również pomyśleć o wyprawie m.in. do Gdańska, Poznania, Warszawy, Wrocławia czy Torunia. Wspomniane miejsca co roku odwiedzane są przez tłumy turystów, którzy nie ukrywają swojego zachwytu i wspominają o wręcz "magicznej" atmosferze. 

Więcej o: