Do tych muzeów wejdziesz za 1 zł. Musisz się jednak pospieszyć. Wyjątkowa akcja potrwa tylko chwilę

Tegoroczny Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich zbiegł się ze specjalną rocznicą tego miasta. Z tej okazji urzędnicy postanowili zorganizować niesamowitą akcję. Już zaraz będziemy mogli wejść do wielu obiektów w byłej stolicy za symboliczną złotówkę. Przy tym czeka na nas cała masa atrakcji.

Jeśli zawsze chcieliście poznać historię Krakowa i jego okolic, a nigdy nie znaleźliście odpowiedniej okazji, to może być idealny czas. Nowa akcja promuje wejściówki do muzeów za symboliczną kwotę. Na odwiedzających mają czekać warsztaty, darmowi przewodnicy i ukryte zakamarki, a to wszystko tylko za złotówkę.

Zobacz wideo Tak wyglądało wygaszenie świateł w Warszawie. Nagranie z Państwowego Muzeum Etnograficznego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich już za pasem. Zwiedzanie i liczne atrakcje tylko za złotówkę

W niedzielę 19 listopada wypada Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich, który przy okazji zbiega się z 45. rocznicą wpisania Starego Miasta w Krakowie na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W związku z tą akcją urzędnicy wpadli na pomysł umilenia dnia zarówno mieszkańcom, jak i turystom, zapraszając wszystkich na praktycznie darmowe zwiedzanie. W wydarzeniu bierze udział 25 muzeów, które razem ze swoimi oddziałami tworzą łącznie listę składającą się z 55 miejsc. W programie znajdziemy zarówno wystawy tymczasowe, jak i stałe, dzięki czemu będziemy mieli dostęp do miejsc, które często zamknięte są dla zwiedzających. Na tym jednak nie koniec. Tego dnia udostępniona zostanie cała masa specjalnych atrakcji, takich jak: warsztaty, prezentacje multimedialne, pokazy i oprowadzania z przewodnikiem. Warto wybrać się tego dnia na zwiedzanie między innymi: oddziałów Muzeum Krakowa (Kamienica Hipolitów, Muzeum Nowej Huty czy Pałac Krzysztofory), a także Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Archeologiczne oraz Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Za wejście do któregokolwiek z tych obiektów zapłacimy w ten specjalny dzień tylko złotówkę.

Noc Muzeów 2.0. Aż 11 obiektów w całym kraju udostępnionych całkowicie za darmo

Katarzyna Olesiak, dyrektorka Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK, zaprasza do wzięcia udziału w tej specjalnej akcji słowami:

To kolejna, po Nocy Muzeów, okazja, podczas której w niecodziennym trybie muzea i galerie zapraszają do wspólnego oglądania bogatych zbiorów i udziału w ciekawych wydarzeniach towarzyszących

Kraków jednak nie jest jedynym miejscem, gdzie można skorzystać z ciekawej akcji. Dla tych osób, którym jest bliżej do stolicy Polski, również znalazło się kilka ciekawych miejsc. W Warszawie bez żadnych opłat będzie można zobaczyć takie atrakcje, jak: Łazienki Królewskie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie czy Zamek Królewski. Jest to specjalna oferta, która pozwala na zwiedzenie aż 11 obiektów w naszym kraju całkowicie za darmo. W Krakowie również znajdziemy jeden z nich. Do końca listopada będziemy mogli wejść bez żadnych opłat na teren Zamku Królewskiego na Wawelu.

Więcej o: