Włamali się do cukierni. Z braku laku wzięli ze sobą blachę pełną świeżych pączków i drożdżówek

Dwóch mężczyzn włamało się do jednej z bydgoskich cukierni. Chcieli ukraść wszystkie kosztowności, jednak przeszkodził im w tym pracownik. Zamiast tego więc dokonali rozboju i zabrali świeże wypieki. Policja szybko znalazła sprawców, którzy okazali się recydywistami.

Lukrowane przestępstwo miało miejsce w Bydgoszczy. Dwóch mężczyzn postanowiło się włamać do jednej z cukierni w Bydgoszczy. W ich planach zabrania wszystkich kosztowności przeszkodził jednak pracownik. Zamiast tego wzięli sobie blachę pełną słodkich wypieków. To przestępstwo może się okazać dla nich ciężkostrawne.

Zobacz wideo W dziupli rozbierali ukradzionego japońskiego SUV-a. Wtedy z wizytą wpadła policja

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Włamali się do jednej z bydgoskich cukierni. Ukradli świeże wypieki i pobili pracownika

Do przestępstwa doszło w poniedziałek, 13 listopada 2023 roku w godzinach porannych. Do jednej z cukierni położonych przy ulicy Nowodworskiej w Bydgoszczy włamało się dwóch mężczyzn. Jak przekazała do informacji publicznej Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, złodzieje weszli przez zaplecze i próbowali ukraść wartościowe przedmioty. Nie mieli jednak szczęścia, ponieważ na ich drodze stanął jeden z pracowników cukierni. Niestety, jego próba powstrzymania rozboju nie skończyła się dla niego zbyt dobrze. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu funkcjonariuszy:

Został pobity przez napastników, którzy następnie ukradli dwie blachy z drożdżówkami i pączkami warte niecałe 50 złotych.  Skierowani na miejsce policjanci z patrolu oraz dzielnicowi rozpoczęli poszukiwania sprawców. W pobliskich krzakach zauważyli ukrywającego się mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jednego z agresorów. 53-latek został zatrzymany

Łasuchów czekać będzie niemała kara. Zamiast wydać niecałe 50 złotych, spędzą lata w więzieniu

Nie minęło dużo czasu, zanim 38-letniego wspólnika spotkał podobny los. Policjanci wiedzieli dokładnie, jak wyglądają przestępcy, ponieważ zostali złapani na kamerach monitoringu. Co więcej, przed jedną z nich wysypał się im cały łup, więc musieli się zatrzymać i go pozbierać.  Warto zaznaczyć także, że łączny kosz kradzieży to niecałe 50 złotych i rzuci się mocnym cieniem na mężczyzn. Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty rozboju i usiłowania włamania. Co więcej, nie jest to pierwsze przestępstwo popełnione przez mężczyzn. Dopuścili się tych czynów w warunkach powrotu do przestępstwa, po uprzednim odbyciu kary pozbawienia wolności, czyli tak zwanej recydywy. Bydgoska policja informuje, że może im za to grozić wieloletnia odsiadka. We wtorek, 14 listopada 2023 roku, mężczyźni usłyszeli wyrok sądu, których skazał ich na razie na trzymiesięczny areszt.

Więcej o: