Męczące skrobanie szyb będzie tylko wspomnieniem. Ten gadżet powinien mieć zimą każdy kierowca

Zima nadchodzi nieubłaganie, a jak wiadomo, zamarznięte szyby samochodowe to zmora wszystkich kierowców. Jeśli nie chcesz każdego ranka skrobać szyb na mrozie, być może pomyśl nad matą antyszronową do auta lub osłoną na szybę. Pomoże ci nawet przy największych przymrozkach.

Kierowcy dość często narzekają na warunki jazdy w czasie zimy. Niestety, ale takowy okres w roku stawia przed tą grupą sporo wyzwań, a jednym z nich jest m.in. zabezpieczenie samochodu przed mrozem. Nie każdy ma opcję garażowania auta, więc niekiedy pojazd narażony jest na drastyczne spadki temperatur. To zazwyczaj kończy się porannym skrobaniem szyb, a - jak wiadomo - to wymagająca czynność, która pochłania sporo czasu. Jeśli chcesz tego uniknąć, mamy rozwiązanie. 

Zobacz wideo Przedłużające się mrozy to ryzyko powodzi. Do pracy ruszyły lodołamacze - wśród nich Puma i Sokół

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zabezpieczyć samochód na zimę? Mata antyszronowa na magnesy lub mata termoizolacyjna ci w tym pomogą

Zima za oknem ciepłego mieszkania przedstawia się fenomenalnie - spadające płatki śniegu, migoczące światełka ozdobne, a w tle klimatyczna muzyka. W takich okolicznościach faktycznie można powiedzieć, że zima to piękna pora roku, jednak kierowcy często mają nieco inne zdanie. Śnieg oraz ujemne temperatury sprawiają, że warunki na drogach nie należą do najlepszych. Dodatkowo osoby nieprzechowujące samochodów w garażach każdego ranka przez kilka miesięcy muszą męczyć się ze skrobaniem szyb, co pochłania wiele czas. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak temu zaradzić.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest mata antyszronowa na magnesy lub nawet ta bez nich. To właśnie ona ochroni szybę auta przed mrozem, a zakupisz ją niemalże w każdym markecie za około 30 złotych. Płachty są produkowane w różnych rozmiarach, lecz warto postawić na taką, która pokryje również boczne szyby. Pamiętaj, że osłona nie powinna sztywnieć i przymarzać do powierzchni, jeśli tak się dzieje, być może nie jest najlepszej jakości. Dzięki zastosowaniu maty na szybach w samochodzie pozbędziesz się konieczności wczesnego wstawania rano i skrobania szronu. A co zrobić gdy szyba jest zamarznięta od środka pojazdu? 

Mata na samochód na zimę nie rozwiąże wszystkich problemów. Jak zapobiec zamarzaniu szyby od środka?

Szron na szybie po zewnętrznej stronie samochodu da się usunąć m.in. za pomocą skrobaczki, a co zrobić, gdy takowy pojawi się po wewnętrznej stronie? Tutaj sprawa nieco się komplikuje. W takiej sytuacji musisz wiedzieć, że prawdopodobnie po wyjściu z pojazdu wciąż było w nim za dużo wilgoci, która doprowadziła do takiego efektu. Warto więc skontrolować stan filtra kabinowego, udrożnić otwory odpływowe w karoserii oraz umyć okna od środka, ponieważ gdy są brudne, para wodna łatwej się na nich osadza i ciężej usunąć potem szron. Powodem zamarznięcia szyby od środka mogą być również dywaniki, które lepiej wymienić na gumowe. Na tych materiałowych wilgoć pozostaje na dłużej. Dobrym rozwiązaniem jest także inwestycja w pochłaniacz wilgoci, który poradzi sobie świetnie z regulacją wilgotności wewnątrz auta. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA