Urzędomat pojawił się w jednym z polskich miast. Teraz dokumenty odbierzesz o każdej porze dnia i nocy

Mieszkańcy pewnego miasta w Polsce mają powody do radości. Przed jednym z urzędów pojawiło się urządzenie, które sporo ułatwia. Już teraz interesanci mogą odebrać dokumenty z Urzędomatu. W jaki sposób działa oraz jakie dokumenty można z niego odebrać? Wszystko wyjaśnia magistrat.

Stanie w kolejce w urzędzie to koszmar wielu osób. Często, aby odebrać dokumenty, musimy brać wolne w pracy z uwagi na godziny otwarcia placówek. Niekiedy interesantów jest tak dużo, że w okienku stajemy dopiero po wielu godzinach oczekiwania. Jedno z polskich miast wyszło naprzeciw swoim mieszkańcom i postanowiło stworzyć urządzenie, które rozwiąże uporczywy problem. Od teraz niektóre dokumenty mogą odebrać w Urzędomacie. 

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zwrot podatku jest podejrzanie wysoki? Ekspert doradza czujność

Poznań jest pierwszym miastem w Polsce, które to zrobiło. Przy jednym z urzędów stanął Urzędomat 

Poznański urząd miasta poinformował w środę (29 listopada), że przy Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych znajdującego się przy ulicy Gronowej został uruchomiony Urzędomat.

Pierwsi mieszkańcy odebrali już z niego zamówione wcześniej dowody rejestracyjne

- czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie urzędu. Co ciekawe jest to nie tylko pierwszy Urzędomat w Poznaniu, ale też w Polsce. Powstał on niezależnie od firm posiadających urządzenia paczkowe. Mimo to urządzenie działa w podobny sposób, jak wspomniane paczkomaty, z których możemy odbierać przesyłki. A w jaki sposób działają poznański Urzędomat? 

Klient podczas składania wniosku ma możliwość wyboru, czy chce odebrać dowód rejestracyjny w okienku czy z Urzędomatu

- informuję poznański magistrat. 

Jak działa Urzędomat? To wyjątkowo korzystna forma odbioru dokumentów. Koniec ze staniem w kolejkach 

Z pewnością ogromną korzyścią, która może skłonić poznaniaków i poznanianki, jest sposobność korzystania z Urzędomatu poza godzinami pracy wydziału. A co za tym idzie, nie wymaga to umawiania się na wizytę. Urzędomat działa 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu

Kiedy gotowy dokument dotrze do urzędu, pracownicy włożą go do Urzędomatu. Mieszkaniec na podany numer telefonu otrzyma SMS z kodem PIN do otwarcia skrytki. Dowód będzie oczekiwał na odbiór 48 godzin. 

- wyjaśnia sposób korzystania z urządzenia miasto. Obecnie Urzędomat wprowadzono pilotażowo, jeśli jednak formuła dostarczania dokumentów w ten sposób się sprawdzi, wówczas rozważane będzie to, jakie inne pisma mogą być przekazywane interesantom w taki sposób.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.