Spotify Wrapped już dostępne. Robert Lewandowski zdradził, kogo najczęściej słuchał w 2023 roku

My Spotify Wrapped jest już dostępne dla użytkowników platformy. Dzięki temu możemy sprawdzić ulubione wśród słuchaczy gatunki, artystów i utwory bieżącego roku. Tym, co znalazło się na jego playliście, podzielił się nawet Robert Lewandowski. Tak jak większość Polaków, słuchał polskiego rapu.

Użytkownicy Spotify świetnie znają Spotify Wrapped, które każdego roku wyświetla się na ich profilach. Tam właśnie możemy zobaczyć najczęściej słuchane piosenki, preferowane przez nas gatunki czy ulubionych twórców z każdego roku. Kiedy platforma do odtwarzania muzyki wypuszcza te podsumowania, ludzie chętnie dzielą się, kto i co znalazło się na ich liście. Robert Lewandowski nie jest wyjątkiem.

Zobacz wideo Spotify, YouTube Music, Tidal czy Apple Music? Porównujemy najpopularniejsze aplikacje muzyczne

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spotify Wrapped już jest. Robert Lewandowski zdradza, co znalazło się na jego liście

Kapitan Polskiej reprezentacji piłki nożnej na materiale opublikowanym na polskim Instagramie Spotify zdradził, kto najprawdopodobniej pojawi się na jego liście Spotify Wrapped. Jak można usłyszeć w materiale:

Obstawiam, że na mojej liście najczęściej słuchanych artystów będą ReTo i Daddy Yankee

ReTo, a właściwie Igor Bugajczyk, to polski raper i autor tekstów. Daddy Yankee, a właściwie Ramón Luis Ayala Rodríguez, to natomiast portorykański muzyk reggaeton, znany głównie z utworów "Despacito", "Gasolina", "Lo que paso paso", "Rompe". Teraz, kiedy już poznaliśmy pełne podsumowanie mijającego roku na polskim Spotify, wiadomo, że nie tylko na playliście Roberta Lewandowskiego królował polski rap. Ten gatunek był najczęściej odtwarzanym w Polsce. 

 

"Stats for Spotify", czyli jak wygląda Wrapped w Polsce. Miłość do rodzimych artystów stale rośnie

Podsumowanie na platformie Spotify pokazuje, że miłość do polskiej muzyki cały czas rośnie. Najlepiej widać to na tegorocznych zestawieniach Top 10. Na liście najchętniej słuchanych artystów znalazł się wyłącznie jeden obcokrajowiec, a aż 8 na 10 najczęściej odtwarzanych piosenek to utwory polskie. Ciekawostką jest, że tylko w tym roku słuchaliśmy lokalnych artystów 18% częściej niż w 2022 roku. Tak jak w zeszłym roku, polski rap zdominował podsumowanie Wrapped. Taco Hamingway, White 2115 i Kukon zajęli wszystkie miejsca na podium. Na samej liście znalazło się wyłącznie trzech artystów popowych, czyli sanah, Dawida Podsiadło i The Weeknd.  Jak powiedział Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify Polska:

Spotify Wrapped po raz kolejny potwierdza, w jak znakomitej kondycji znajduje się polska muzyka. Cieszymy się, że polscy artyści oraz artystki kontynuują rozpoczętą już kilka lat temu zdecydowaną dominację naszych lokalnych zestawień roku we wszystkich kategoriach

Jak opowiedział, wśród młodych słuchaczy rozwija się trend, który pokazuje, że kluczowym jest dla nich dobór muzyki pasującej do aktualnego nastroju, chwili i czy dobrze towarzyszy temu, co robimy. Co więcej, polscy artyści tworzący takie gatunki jak: phonk, sigilkore, hyperpop czy krushclub mają ogromną rzeszę fanów poza granicami naszego kraju.

Więcej o:
Copyright © Agora SA