Słońce dopiero co wstało na Podkarpaciu, a zwierzęta razem z nim. Niezwykłe nagranie hitem w sieci

Na stronach Lasów Państwowych często pojawiają się niesamowite nagrania ukazujące leśne życie. Ostatnio Nadleśnictwo Baligród podzieliło się niesamowitym zjawiskiem. Widzimy na nim zwierzę, którego spotkanie w naturze jest bardzo ciężkie. Nic więc dziwnego, że film zdobywa ogromną popularność.

Podkarpacie jest miejscem, gdzie można spotkać zwierzęta, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Na przykład podczas górskiej przechadzki można natrafić na rysia. Jest to nie lada spotkanie, ponieważ w Polsce żyje niewiele ponad 200 okazów. Tym razem udało się nagrać to piękne zwierzę. I to w nie byle jakiej scenerii.

Zobacz wideo Rysie złapane na fotopułapce! Zaskakująca liczba

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podkarpacie: ryś. Niesamowite nagrania szybko zdobywa popularność

Nadleśnictwo Baligród z Podkarpacia po raz kolejny zachwyca na swoim facebookowym profilu. Podzielili się nagraniem pięknego rysia na śnieżnym krajobrazie. Krótkie wideo z fotopułapki pokazuje, jak zwierzak rozgląda się dookoła, by zaraz szybko schować się w jednej z górskich grot. Prawdopodobnie chce schronić się przed intensywnymi opadami śniegu. Ten materiał jest naprawdę niezwykły, zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę stale malejącą populację rysi w Polsce. Spotkanie jednego z przedstawicieli tego gatunku jest naprawdę bardzo rzadkie. Materiałem podzielił się Kazimierz Nóżka. Do tej pory filmik z rysiem zostało obejrzane przeszło 77 tysięcy razy. Internauci są zachwyceni i zauważają, że zwierzę najpewniej wróciło z nocnych łowów i udało się na odpoczynek. Post zyskał już 2,7 tysiąca reakcji i masę komentarzy.

Czy rysie są niebezpieczne? Lasy Państwowe odpowiadają, co robić w razie spotkania

Mimo że spotkanie z rysiem jest mało prawdopodobne, to wciąż komentujący zastanawiają się, czy jest ono niebezpieczne. Przede wszystkim należy zachować spokój. Rysie nie stanowią zwykle niebezpieczeństwa dla ludzi. Ryś to imponujący drapieżnik z rodziny kotowatych. Dorosłe osobniki osiągają masę ciała między 15 a 35 kilogramów. Warto jednak podkreślić, że ryś nie wykazuje agresji wobec ludzi bez uzasadnionych powodów. Nie jest to zwierzę, które atakuje bezpodstawnie, nie stanowi też dla nas zagrożenia, jak inne koty na przykład lew czy puma - informuje strona Lasów Państwowych. Niemniej jednak, choć ryś jest stosunkowo niegroźny, nie oznacza to, że należy zakłócać jego codzienne zajęcia czy próbować robić sobie z nim zdjęcia w przypadku spotkania. Zaleca się raczej spokojne oddalenie się od miejsca, gdzie przebywa. Taka postawa w zupełności wystarczy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA