Małżeństwo z Niemiec pobiło rekord świata. Mają więcej choinek niż kilka sklepów razem wziętych

Choinka świąteczna to jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Pewna para z Niemiec tak kocha grudniowy sezon, że w tym roku postanowiła ubrać aż kilkaset drzewek. Wszystkie stoją w ich domu i wypełniają każde pomieszczenie. Małżeństwo pobiło nawet rekord świata.

Ubieranie choinki to świąteczna tradycja, która jest kultywowana nie tylko w Polsce. Niedawno pisaliśmy o pewnej kobiecie, która już od września dekorowała świąteczne drzewka i łącznie ma ich w domu aż 26. Ta liczba może wydawać się duża, ale nie jest rekordem. Należy on do pewnej rodziny z Niemiec, która w tym roku postanowiła pójść na całość. W ich domu stanęło kilkaset w pełni udekorowanych choinek o różnych rozmiarach. To miejsce wygląda jak mieszkanie świętego Mikołaja.

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Święta Bożego Narodzenia 2023. Małżeństwo z Niemiec udekorowało setki choinek

Susanne i Thomas Jeromin to małżeństwo mieszkające w niemieckim mieście Rinteln w Dolnej Saksonii. Ich dom z zewnątrz wygląda niepozornie i na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia. W ogrodzie nie znajdują się żadne ekskluzywne ozdoby świąteczne czy światełka. Oprócz baneru z napisem "Merry Christmas" nic nie wskazuje na to, co można zastać w środku. Jak się okazuje, para wprost uwielbia Boże Narodzenie i w tym roku postanowili ubrać nie jedną, nie dwie, a aż...555 choinek. Tym samym Jerominowie pobili rekord świata, który został potwierdzony przez Niemiecki Instytut Rekordów (Rekord-Institut für Deutschland). Z tej okazji parze wręczono specjalny certyfikat, a relację fotograficzną z ich mieszkania można obejrzeć na stronie Agencji Reutera. Dom z piętrem i poddaszem mierzy łącznie 180 metrów kwadratowych, dlatego mogłoby się wydawać, że zmieszczenie w nim 555 choinek wydaje się niemożliwe. Para miała jednak sprytny sposób.

Mają dom pełen choinek. Małżeństwo pobiło rekord świata

Na filmie nagranym dla CBC News: The National widać jak choinki zostały rozmieszczone w całym domu. Każdy pokój jest pełen mniejszych i większych drzewek, postawiono je nawet w łazience i na poddaszu. Również przy schodach zawieszono pięknie przystrojone gałązki, które wliczają się do rekordu. Co ciekawe, każda choinka ma swój motyw kolorystyczny i widać, że ich ozdobienie zostało starannie przemyślane. Małżeństwo Jerominów pobiło rekord sprzed roku, który również należał do nich. Wówczas ubrali 444 drzewek, a za rok planują ich jeszcze więcej.

Pewnie będzie ich więcej, chociaż moja żona jest temu przeciwna. Zakładam, że liczba wzrośnie do 600, ale zobaczymy

- powiedział Thomas Jeromin w rozmowie z telewizją.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.