Chodzą słuchy o serialu o Kwaśniewskich. Wiemy, kogo były prezydent na pewno nie chce w obsadzie

Choć prezydentura Aleksandra Kwaśniewskiego dawno dobiegła końca, to zarówno on, jak i jego żona Jolanta, są bardzo cenieni przez wiele osób. Pomysł serialu o losach ich rodziny nie jest więc bardzo zaskakujący. Wiemy już na pewno, kto zdecydowanie nie powinien zagrać byłego prezydenta.

Informacje na temat serialu o Kwaśniewskich pojawiły się przy okazji emisji finałowych odcinków serialu "The Crown", który opowiada historię brytyjskiej rodziny królewskiej. Wiele osób uznało, że nasza polska wersja mogłaby być nie mnie interesująca, zwłaszcza że prezydentura Aleksandra Kwaśniewskiego przypadła na okres wielu przełomowych zmian w Polsce. Dodatkowo Jolanta i Ola Kwaśniewskie pojawiły się na oficjalnej premierze wspomnianej produkcji Netfliksa, co tylko umocniło takie powiązanie. Czy jednak są realne szanse na realizacje tych pomysłów?

Zobacz wideo Aleksander Kwaśniewski o swojej spowiedzi w książce "Prezydent" [AUTOPROMOCJA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Aleksander Kwaśniewski o serialu poświęconym jego rodzinie. Były prezydent jest otwarty na propozycje

Szansom na powstanie serialu o Kwaśniewskich postanowił przyjrzeć się bliżej "Fakt", który o zdanie na ten temat spytał bezpośrednio byłego prezydenta. Okazuje się, że nie jest to całkowicie wykluczone.

Niech tylko najpierw ktoś się o to zwróci, a potem będę myślał, czy się zgodzić. To byłoby w sumie ciekawe, ale nie lubię tak teoretycznie rozmawiać. Jeśli ktoś będzie chciał i umiał napisać interesujący scenariusz, chętnie spotkam się i pogadam

- powiedział Kwaśniewski w rozmowie z dziennikiem. "Fakt poruszył" również istotną kwestię obsady i zaproponował Roberta Więckiewicza jako odtwórcę głowy rodziny. Były prezydent wyraził jednak swoje zdanie na ten temat bardzo jasno.

Tak nie może być, że Więckiewicz jest podobny i do Wałęsy, i do mnie. Trzeba by poszukać innego aktora

- stwierdził zdecydowanie, nawiązując oczywiście do filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" z 2013 roku, gdzie Więckiewicz wcielił się w tytułowego bohatera. Choć nie zawęża to grona kandydatów w znacznym stopniu, to jest to na pewno ważna uwaga.

Jolanta Kwaśniewska skradła serce męża nie tylko urodą. Jak zaczął się związek byłej pary prezydenckiej?

Po wypowiedzi byłego prezydenta można wnioskować, że nikt jeszcze z podobnym pomysłem na scenariusz się nie zgłosił, ale można też przypuszczać, co taka osoba powinna uwzględnić. Jolanta Kwaśniewska zawsze odgrywała ważną rolę w karierze swojego męża, więc w potencjalnym serialu nie można by pominąć początków ich znajomości. Rąbka tajemnicy na ten temat Kwaśniewski uchylił w jednym z wywiadów dla tygodnika "Przegląd".

Kiedy byłem szefem rady uczelnianej, dwoje kandydatów ubiegało się o funkcję przewodniczącego rady Wydziału Prawa: Jolanta Konty i Sławek Czarlewski. I Jola wygrała. Jak zobaczyłem ją w akcji, to pomyślałem, że nie dość, że piękna kobieta, to jeszcze taka energiczna i zdolna... Zakochałem się!

- wspominał wówczas.

Więcej o:
Copyright © Agora SA