Bilety na szkolny koncert wyprzedały się w kilka chwil. Kupujący byli przekonani, że idą na koncert rapera

Kiedy organizatorzy wypuścili bilety na występ dzieci, nie spodziewali się, że te znikną w trymiga. Część rodziców nawet nie miała możliwości kupienia wejściówki. A to wszystko przez błąd sztucznej inteligencji. Wyświetliła wydarzenie, jako koncert znanego rapera.

Kungälv, miasto w Szwecji, postanowiło zorganizować z okazji Bożego narodzenia występ lokalnych uczniów. Ich koncert został nazwany "Jul och Kul", co tłumaczy się na  "Boże Narodzenie i radość". Nie spodziewali się jednak, że bilety wyprzedadzą się w zaledwie kilku godzin. Spora część rodziców nie zdążyła przez to kupić wejściówki. Okazuje się, że wszystko wykupili... fani francuskiego rapera.

Zobacz wideo Czy Wieniawa zaprosi Dodę do tworzenia albumu? Gratuluje artystce sprytu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bilety na szkolny występ wyprzedały się w chwilę. Wszystko za sprawą sztucznej inteligencji

Organizatorzy dziecięcego występu nie spodziewali się, że bilety na ich wydarzenie wyprzedadzą się w takim tempie. Jul och Kul, które odbędzie się w Kungälv na północ od Göteborga, będzie musiała ominąć część rodziców, ponieważ nie byli w stanie zdobyć wejściówek. Skąd jednak tak wielkie zainteresowanie występem dzieci ze Szwecji? Okazuje się, że winny jest błąd sztucznej inteligencji. Portal France Info poinformował, że bilety dostępne były online w serwisie Tickermaster i zostały wyprzedane przez pewną grupę osób. Chodzi o fanów francuskiego rapera Jula. Algorytmy serwisu -  które przeszukują Internet i automatycznie wyświetlają listę wydarzeń na podstawie nazwiska artysty, miasta i daty - wykryły to wydarzenie i wyświetliły jako koncert rapera. Wszystko przez to, że w reklamie wydarzenia w Kungälv pojawiło się słowo "jul". Po szwedzku oznacza to Boże Narodzenie, jednocześnie będąc pseudonimem francuza. 

Władze gminy musiały wydać oświadczenie. Sytuacja jest dla nich absurdalna

Dyrektorka ds. kultury w gminie Kungälv, Matilda SkönSkön w rozmowie z lokalną gazetą Kungälvs-Posten, powiedziała:

Zastanawiam się, dlaczego ludzie kupujący bilety nie spojrzeli na miejsce i czas. Koncert hiphopowy z wielkim francuskim raperem o 11.30 w sobotni poranek w centrum kulturalnym w małym Kungälv? Nie wydaje się to do końca wiarygodne

Koniec końców, władze gminy musiały wydać oficjalne oświadczenie, że raper nie pojawi się w Kungälv. W poście na swojej stronie internetowej napisali:

Zewnętrzne strony internetowe błędnie podają, że francuski artysta Jul występuje na tym wydarzeniu. To nie jest prawda

Julien Mari, znany lepiej jako Jul, jest na tę chwilę najlepiej sprzedającym się artystą w historii francuskiego rapu. Do tej pory udało mu się sprzedać przeszło pięć i pół miliona albumów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA