Leśny drapieżnik przyłapany przez drona. Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni niecodzienną fotografią

Leśnicy z Lasów Państwowych opublikowali w czwartek dwa wyjątkowe posty, które z pewnością przypadną do gustu wielbicielom zwierząt. Jednym z nich jest niecodzienne zdjęcie z drona, natomiast drugi to nagranie. Łączy je wspólny bohater - drapieżnik z polskich lasów.

W lasach kryje się wiele zwierząt, jednak nie wszystkie chcielibyśmy oglądać z bliska. Drapieżniki to bez wątpienia jedni z najbardziej interesujących mieszkańców lasów. Zaobserwowanie ich nie należy do łatwych zadań, co więcej należy pamiętać, że spotkanie z takim osobnikiem, a co gorsza kilkoma może nie skończyć się dla nas najlepiej. Na szczęście za pomocą nowoczesnych sprzętów leśnicy są w stanie penetrować rozległe tereny nie tylko na piechotę lub samochodem, ale też z powietrza. Jest to możliwe m.in. za sprawą dronów wyposażonych w kamery. W ostatnim czasie w ten sposób udało się uchwycić wyjątkowe zwierzę. 

Zobacz wideo Ekspertka: Niewiele osób pyta, jakie wilki tak naprawdę są

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lasy Państwowe opublikowały zdjęcie z drona. Jest kogo podziwiać

Niecodzienne zdjęcie zostało opublikowane w czwartek, 4 stycznia na Facebooku Nadleśnictwo Nowa Sól, Lasy Państwowe. "Niesamowite ujęcie dronem przez Leśniczego Leśnictwa Mirocin. Wilk w trakcie odpoczynku" - czytamy w komunikacie leśników. Na fotografii widać dojrzałego wilka o pięknym gęstym futrze, którego głowa skierowana jest w stronę kamery. Bez wątpienia widok drona zainteresował zwierzę. To jednak niejedyne ciekawe ujęcie tego drapieżnika. 

Nadleśnictwo Hajnówka, Lasy Państwowe opublikowało tego samego dnia nagranie, na którym uwieczniono kilka wilków przechadzających się między drzewami. Nie tylko obraz filmiku przykuwa uwagę. Podczas oglądania warto włączyć dźwięk i usłyszeć, jak zwierzęta stąpają po ściółce.

Czy wilk jest drapieżnikiem? To wiedzą prawie wszyscy. Jednak te fakty nie są tak znane

Wilki zazwyczaj są aktywne w nocy i potrafią być w ruchu nawet do 10 godzin na dobę. W tym czasie przemierzają średnio 20 kilometrów, choć zdarza się im pokonać nawet od 50 do 60 km. Zwierzęta te łączą się w pary na całe życie i są niezwykle przywiązane do swojej watahy, z która polują, a także pomagają sobie nawzajem. Komunikują się ze sobą za pomocą różnych sygnałów dźwiękowych, m.in. wyją, piszczą, warczą oraz skomlą. Fakt, że są drapieżnikami, nikogo nie powinien dziwić, jednak co dokładnie znajduje się w ich menu? Polują na dziki, sarny, jelenie, ale mogą schwytać także łosia. Ponadto żywą się zającami, bobrami, a niekiedy borsukami. Wataha w ciągu tygodnia zazwyczaj upoluje około trzech zwierząt. Należy pamiętać, że wilki są w Polsce pod ścisłą ochroną.

Więcej o: