Zachowanie kierowcy rozgrzewa w mroźne dni. Nie wahał się nawet przez chwilę, kiedy zobaczył psiaka

Zimno doskwiera nie tylko ludziom. Choć my staramy się przed nim chronić, jedząc i pijąc ciepłe produkty lub po prostu zostając w domu, nie każdy ma takie możliwości. Czworonogi potrzebują pomocy. Pewien kierowca udowodnił, że empatia wcale nie jest trudna.

Obecnie panujące mrozy dają się we znaki nie tylko ludziom, ale również zwierzakom. Pomimo ich ciepłego futra, pupile zostawione za długo na tak niskiej temperaturze mogą odczuć jej negatywne konsekwencje. Na szczęście czasem znajdzie się osoba o złotym sercu, która zareaguje, zamiast odwrócić wzrok w drugą stronę.

Zobacz wideo „O psie, który jeździł koleją" [ZWIASTUN]

Uratował psa przed zamarznięciem. Policja chwali postawę kierowcy

W poniedziałek, 8 stycznia 2024 roku około godziny 19 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od kierowcy. Mężczyzna poinformował, że na ulicy Oświęcimskiej w Zatorze zauważył idącego poboczem psiaka. Pupil był zaniedbany i aż trząsł się z zimna. Kierowca nie musiał się długo zastanawiać, zanim zabrał go ze sobą do pojazdu, gdzie później - na jednym z parkingów - oczekiwał na przyjazd funkcjonariuszy. Mundurowi przejęli od niego czworonoga, który później trafił pod opiekę pracowników pobliskiego schroniska dla zwierząt w Chełmku. Tam będzie czekał na swojego właściciela. Postawa pana Mateusza jest godna naśladowania. Mężczyzna zainteresował się losem zbłąkanego, zaniedbanego i  zziębniętego psa. Funkcjonariusze policji podziękowali mu za prawidłową reakcję i pomoc zwierzęciu na swojej stronie internetowej. Dodali, że jego czyny są godne naśladowania, ponieważ przy obecnych mrozach pupile bez schronienia mogą nie być w stanie przetrwać nocy na zewnątrz.

Jak dokarmiać zwierzęta zimą? Powinniśmy robić to z głową

Jeśli chcemy pomóc czworonogom w tym trudnym okresie, powinniśmy robić to z głową. Aby nasze wsparcie nie okazało się szkodliwe, pamiętajmy o tych zasadach.

  • Ptaki dokarmiamy nasionami, słoniną lub specjalnie przygotowanymi mieszankami. Trzeba jednak pamiętać, że kiedy raz wysypaliśmy im ziarno do karmnika, powinniśmy robić to przez całą zimę. Te stworzenia szybko zapamiętują, gdzie dostępne było jedzenie i będą po nie regularnie wracać.
  • Koty można dokarmiać karmą suchą, bądź z puszki. Dodatkowo nie powinniśmy zapominać o podawaniu im ciepłej wody. Dobrym pomysłem będzie zbudowanie kartonowo-styropianowych domków, gdzie będą mogły uchronić się przed zimnem i opadami atmosferycznymi.
  • W przypadku psów podwórkowych należy pamiętać o karmieniu ich przynajmniej dwa razy dziennie, z czego jeden posiłek powinien być ciepły. Należy zapewnić dostęp do czystej świeżej i ocieplonej wody, a jeżeli pies nie posiada budy, trzeba ją zbudować - powinna być ocieplona na zimę, a otwór wejściowy zasłonięty by nie uciekało z niej ciepło, do budy można włożyć słomę. 
  • Jeśli chodzi o bezpańskie psy, to nie powinniśmy do nich podchodzić, tylko zgłosić ich położenie straży miejskiej pod numerem telefonu 986.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.