Ksiądz zdradza, do kiedy trzeba pozbyć się choinki. Internauci wściekli. "Na przekór tradycji"

Święta już za nami, a w wielu domach wciąż można znaleźć pięknie przystrojone drzewko. Duża część katolików zastanawia się, do kiedy choinka może zdobić ich wnętrza. Z odpowiedzią pośpieszył popularnych na mediach społecznościowych ksiądz. Jego odpowiedź nie zostawia złudzeń.

Święta, święta i po świętach. Jak to każdego roku bywa, Boże Narodzenie skończyło się niemal tak szybko, jak się zaczęło. Mimo wszystko, w wielu domach wciąż stoją jeszcze przypomnienia tego magicznego czasu w postaci ozdób i choinek. Wiele osób zastanawia się, kiedy jest odpowiedni czas na pozbycie się świątecznych drzewek. Ksiądz przychodzi z odpowiedzią.

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego

Do kiedy choinka w domu? Duchowny podaje konkretną datę

Choć święta Bożego Narodzenia żyją już teraz tylko w naszej pamięci, wciąż wiele osób ma w domu swoje pięknie udekorowane drzewko. Duża część katolików zastanawia się jednak, do kiedy choinka powinna stać w domu. Na szczęście dłużej nie muszą zachodzić o głowę, ponieważ z odpowiedzią ruszył ksiądz Sebastian Picur, który jest popularnym duchownym na portalu TikTok. Udzielił on odpowiedzi z konkretną datą, która nie pozostawia nic do debaty. Nie wszystkim spodobała się jednak jego odpowiedź. W komentarzach wybuchła burza. Jeden z użytkowników zapytał duchownego:

Czy to prawda, że choinkę można mieć do Trzech Króli?

Duszpasterz nie zwlekał nawet chwili. Nagrał w tym celu cały filmik, którym podzielił się na swoim profilu. Tam dowiadujemy się, że:

W polskiej tradycji choinkę mamy do 2 lutego

Filmik szybko poniósł się echem po sieci. Odtworzony został już przeszło 159 tysięcy razy. Internauci nie mogli zostawić tego nagrania bez dorzucenia swoich "trzech groszy". W komentarzach pisali:

Ja posiadam własną tradycję - rozbieram lub ubieram, kiedy chcę
Na przekór tradycji i księdzu zostawię do marca
Mam co roku właśnie do 2 lutego, sztuczną, ale pięknie przystrojoną
Moja taka piękna, że od lat trzymam ją do Dnia Dziecka, 1 czerwca

Ksiądz Sebastian Picur. Tiktokowy duchowny chętnie odpowiada na pytania internautów

Ksiądz Sebastian Picur cieszy się sporą popularnością na platformie TikTok. Święcenia kapłańskie przyjął w 2013 roku, a obecnie posługuje w  Krośnie, gdzie pracuje w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Jest także zatrudniony w szkole, gdzie uczy młodzież religii. Co więcej, w wolnym czasie nie poświęca się wyłącznie mediom społecznościowym. Duchowny pisze również książki, a do tej pory ma na swoim koncie dwa tytuły: "Holy Game" oraz "TikTokowe Q&A". Jego tiktokowe konto zawiera głównie treści religijne. Ma również spore grono odbiorców, ponieważ na tę chwilę obserwuje go przeszło 755 osób. Profil zebrał już niemal 16 milionów polubień. Kapłan nie tylko profil się wraz ze swoimi obserwującymi, ale również często udziela odpowiedzi na nurtujące ich pytania, które nie zawsze dotyczą religii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA