Ekspertka wskazała najczęstsze grzechy podczas remontu. Pamiętaj o tym malując ściany w mieszkaniu

Podczas remontu można dostać szewskiej pasji. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że przyczyną źle pomalowanych ścian są przede wszystkim popełniane przez nas błędy. Specjalistka od majsterkowania wymieniła te najpopularniejsze. Zwróć na nie uwagę przed wyborem farby.

Remont to dla wielu osób spore wyzwanie, szczególnie jeśli przeprowadzamy go samodzielnie. Myśl o taśmie malarskiej, zakupie narzędzi i wyborze odpowiedniej farby może zniechęcać, jednak jest kilka sposobów, dzięki którym dekorowanie wnętrza stanie się o wiele prostsze. Wskazała je Claire Douglas, autorka poradników dla majsterkowiczów i pisarka. Kobieta przedstawiła na portalu Hello! najczęstsze błędy popełniane przez amatorów remontu. Pamiętaj o nich, by nie stworzyć w domu chaosu.

Zobacz wideo Maja Bohosiewicz o remontowaniu domu w Hiszpanii. Zdradza, że zrobiła go niskim kosztem

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To największe błędy majsterkowiczów. Nie zapomnij o nich przed remontem

Na początek ekspertka wspomniała o zakupie narzędzi. W sklepach mamy ogromny wybór i wiele osób kupuje specjalistyczne, drogie wyposażenie jeszcze przed ustaleniem szczegółów remontu. To ogromny błąd, bowiem bardzo możliwe, że połowa z tych rzeczy nawet nam się nie przyda. Jeśli nie chcesz wydać fortuny na niepotrzebne narzędzia, przeanalizuje najpierw z czego rzeczywiście będziesz korzystać. Z kolei większe sprzęty, takie jak wiertarka czy piła elektryczna, Claire zaleca kupić wspólnie z przyjaciółmi lub innymi członkami rodziny, ponieważ będziemy ich używać bardzo rzadko. O ile na tych rzeczach możemy zaoszczędzić, to lepiej nie robić tego w przypadku pędzli. Pisarka podkreśla, jak ważne są sprzęty do malowania dobrej jakości. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że rozprowadzimy kolor równomiernie i nie zostawimy brzydkich smug.

Nie musisz kupować najdroższych pędzli na rynku, ale inwestycja w jakość się opłaci, ponieważ przetrwają one wieki, jeśli dobrze o nie zadbasz

- pisze Claire Douglas.

Nie popełniaj tych samych błędów. Ekspertka wskazała, na co zwrócić uwagę, by remont się udał

Jednym z najczęstszych problemów jest wybór odpowiedniej farby. Sklepy oferują nam wiele odcieni, a gdy już wybierzemy ten najlepszy może się okazać, że w mieszkaniu wygląda on zupełnie inaczej niż na próbkach. To efekt popularnego błędu, jakim jest brak wcześniejszych testów barwy w różnym świetle. Ten sam kolor może być piękny przy zewnętrznym oświetleniu, ale okropnie wyglądać przy lampach, jakie mamy w domu. Claire radzi, by zawsze zaopatrzyć się w tester lub malować po kartce, którą później będziemy oglądać w różnych pomieszczeniach i pod każdym kątem. Kobieta również podpowiada, aby nie oszczędzać na farbie, bo te najtańsze często mają fatalne krycie i nawet po kilku warstwach nie wyglądają dobrze. Kolejnym błędem jest pośpiech w przygotowaniu ściany do malowania. Należy uprzednio zakryć wszelkie szczeliny, pęknięcie czy wgniecenia i wyszlifować szorstkie powierzchnie. Dzięki temu będziemy pewni, że dobrze rozprowadzimy farbę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.