Maciej Zakościelny przerywa milczenie. Wiadomo co aktor sądzi o najnowszych odcinkach "Kryminalnych"

Maciej Zakościelny zagrał jedną z głównych ról w kultowym serialu "Kryminalni". Ostatnio aktor wypowiedział się o możliwości powrotu do popularnego tytułu. Jego słowa wzbudziły w fanach nową nadzieję na reaktywację. Czy czekają nas nowe odcinki?
Kadr z serialu 'Kryminalni'
Materiały promocyjne TVN

Pierwszy odcinek "Kryminalnych" został wyemitowany już 20 lat temu. Serial zakończył się w 2008 roku, lecz od tego czasu wielokrotnie próbowano go reaktywować, niestety na razie bez powodzenia. Czy ta próba okaże się sukcesem? Swoje zdanie wyraziła gwiazda oryginalnych "Kryminalnych" - Maciej Zakościelny.

Zobacz wideo Maciej Zakościelny na premierze filmu "Kogel-Mogel"

Reaktywacja "Kryminalnych" jest możliwa? Wiele prób spełzło na niczym

Serial "Kryminalni" był emitowany od 18 września 2004 do 24 maja 2008 roku w stacji TVN.  Dzięki kolejnym odcinkom mogliśmy śledzić przygody podinspektora Adama Zawady (Włodarczyk) oraz jego współpracowników: Marka Brodeckiego (Maciej Zakościelny) i Barbary Storosz (Magdalena Schejbal). Program cieszył się wielką popularnością wśród telewidzów i zdobył sporo nagród (trzy Telekamery i jedną Złotą Telekamerę) oraz wyróżnień. Niestety, emisja została przerwana po 8. sezonie, mimo że napisanych zostało już kilka następnych odcinków. Wszystko przez to, że doszło do nieporozumienia pomiędzy władzami stacji a producentami serialu. Program jednak próbowano wielokrotnie reaktywować, na przykład przez przeniesienie na stację Polsatu, jednak bez skutku. Czy kolejna próba okaże się być szczęśliwą i pozwoli na wznowienie lubianego formatu? Maciej Zakościelny postanowił powiedzieć co o tym myśli.

Maciej Zakościelny o powrocie do "Kryminalnych". Jego wypowiedź daje nadzieje

Maciej Zakościelny wcielał się w jedną głównych postaci serialu "Kryminalni". Zagrał rolę młodego podkomisarza Marka Brodeckiego. W jednym z wywiadów dla serwisu O2 powiedział, że kilka lat temu dostał propozycję, by wrócić do popularnego serialu. Jak twierdzi, musiałby najpierw zostać dobry scenariusz, ponieważ jeżeli miałby wrócić to musiałby to zrobić w najlepszym stylu. Zaznaczył, że nie chciałby zawieść fanów serii. Dodał również, że z wielką chęcią ponownie zagrałby w "Kryminalnych" ze starą obsadą. Aktor jest gotowy wziąć udział w reaktywacji, o ile będzie dobrze wykonana. 

Powiem szczerze, że parę lat temu dostałem taką propozycję z produkcji. To było badanie, czy w ogóle jesteśmy zainteresowani. Stwierdziłem, że musiałbym przeczytać scenariusz. To musiałoby być coś naprawdę dobrego, żeby widzowie mieli poczucie, że warto było na to poczekać. I uważam, że wszedłbym na taką serię np. 13 odcinków. Myślę, że fajnie byłoby znowu się spotkać z Markiem Włodarczykiem i Magdą Schejbal

Po tym wywiadzie w wielu fanach ponownie rozbudziła się nadzieja na reaktywację tytuł. Niestety nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji.

Więcej o: