Zoo Wrocław prosi internautów o pomoc. Chodzi o "pomarszczonego kosmitę"

Zoo Wrocław jest domem dla dużej ilości zwierząt. Często na swoich mediach społecznościowych dzielą się oni najróżniejszymi ciekawostkami i nowinkami. Tym razem zwrócili się jednak do internautów o pomoc. Poszukują propozycji imion dla "pomarszczonego kosmity".

Wrocławskie zoo ma największą w Polsce kolekcję zwierząt. Nic więc dziwnego, że z czasem może zacząć im brakować pomysłów na imiona swoich nowych mieszkańców. Tym razem pracownicy postanowili wyjść z apelem do internautów, by pomogli im nazwać pewnego sporego malucha. Jest tylko jedno "ale".

Zobacz wideo Ekspertka: Niewiele osób pyta, jakie wilki tak naprawdę są

Zoo Wrocław prosi o pomoc. Chcą wybrać imię dla nie aż tak małego malucha

W sobotę, 27 stycznia 2024 roku na oficjalnym profilu wrocławskiego ogrodu zoologicznego pojawił się nowy post. Tym razem pracownicy proszą internautów o pomoc z pewną zagwozdką. Swój post zaczęli od takich słów:

Pamiętacie tego małego, pomarszczonego kosmitę, który przyszedł na świat w naszym ZOO 26 września 2023 roku?

Teraz ogromny maluch manata sporo podrósł. Jeśli o sam dylemat chodzi to, mimo że urodził się on już cztery miesiące temu, to wciąż nie ma imienia. Pracownicy zoo uznali, że najwyższy czas to zmienić. I właśnie w tym punkcie pomóc mają internauci. Propozycje imion możemy umieszczać w komentarzach pod postem. Jest jednak jedno "ale". Wszystkie muszą zaczynać się na literę "A", po mamie imieniem Abel. Dodatkowo wrocławski ogród zoologiczny prosi, by propozycje były odpowiednie dla samca i stosunkowo łatwe do wymówienia. Do następnej rundy przejdą dwie propozycje z największą ilością polubień. Zmierzą się wówczas z dwoma propozycjami od opiekunów manatów - Aluś i Amon.

Manaty to syreny z prawdziwego zdarzenia. To warto wiedzieć o tych niesamowitych ssakach

We wrocławskim zoo możemy zobaczyć manaty karaibskie. Są to ssaki wodne, które nie mają zdolności wyjścia na ląd i całe swoje życie spędzają w wodzie. Na stronie zoo.wroclaw.pl pojawiła się ciekawostka o tych niesamowitych ssakach.

W dawnych czasach żeglarze, widząc, jak manaty wyłaniają się z morza niczym syreny z greckich mitów, stając na ogonie w płytkiej wodzie i kręcąc głową, myśleli, że zaraz zaczną krążyć wokół  łodzi i śpiewając, spowodują, że ich statki rozbiją się o skały

- czytamy. Manat karaibski osiąga długość około trzech metrów. Średnio waży od 200 do 600 kilogramów, choć największe mogą ważyć nawet 1500 kilogramów. Samice są bardziej masywne, cięższe i dłuższe od samców. Można je znaleźć zarówno w słodkich, jak i w słonych wodach o różnym stopniu zasolenia. Co więcej, manaty mogą swobodnie przemieszczać się pomiędzy tymi środowiskami. Można je znaleźć w płytkich rzekach, kanałach, zatokach, ujściach rzek i na obszarach przybrzeżnych. Zazwyczaj występują w obszarze Karaibów, u brzegów Ameryki Środkowej i północnego wybrzeża Ameryki Południowej po północno - wschodnią Brazylię.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.