Kaja Godek atakuje Taylor Swift. Padły ostre zarzuty. "Najlepiej to usuń i już się nie pogrążaj"

Kaja Godek to działaczka pro-life, inicjatorka projektu "Zatrzymaj Aborcję" i radykalna katoliczka. Znana jest ze swoich często dość kontrowersyjnych tez, które tym razem uderzyły w Taylor Swift. Polka zwróciła się do niej poprzez media społecznościowe - "nie jesteś chrześcijanką".

Warto przypomnieć, że Kaja Godek jest jedną z największych obrończyń życia poczętego w Polsce, która próbowała wywalczyć całkowity zakaz aborcji w naszym kraju. W latach 2013 i 2015 była nawet pełnomocnikiem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji". Co zatem łączy ją ze światową gwiazdą muzyki pop? Działaczka zarzuciła wokalistce zachowanie niezgodne z etyką chrześcijańską.

Zobacz wideo Trwa walka o bilety na koncert Taylor Swift. Próbowaliśmy je zdobyć!

Taylor Swift wspiera dostęp do legalnej aborcji. Kaja Godek jej odpowiada 

Jak podaje serwis Vibez, cała historia miała swój początek w 2019 roku. Właśnie wtedy Taylor Swift udzieliła wywiadu dla "The Guardian", w którym przyznała, że jest zwolennikiem legalnej aborcji i opowiada się za sprawami kobiet. 

Jestem pro-choice

- powiedziała w rozmowie. Wypowiedź nie przypadła do gustu tym, którzy mają nieco inne zdanie na ten temat. W ich opinii szczególnie szokujący jest fakt, że Swift uznaje siebie za osobę wierzącą, a więc chrześcijankę. Konserwatywne media do dziś przypominają o artykule sprzed lat, przez co miała okazję zobaczyć go Kaja Godek i raczej nikogo nie powinno dziwić to, że nie przeszła obok słów artystki obojętnie. Swoim oburzeniem podzieliła się z użytkownikami mediów społecznościowych, z pewnością licząc na to, że post ujrzy również 34-latka. 

Kaja Godek ma poważny zarzut do Taylor Swift. Twierdzi, że żadna z niej chrześcijanka 

W serwisie X (dawny Twitter) możemy przeczytać ciekawy wpis, w którym Godek zapewniła świat i samą Swift, że ta nie powinna identyfikować się jako chrześcijanka

Oczywiście, że nie jesteś (chrześcijanką - przyp. red.). Problem definiowania chrześcijańskich wartości nie leży w twoich rękach

- napisała Kaja Godek. Niestety - dla naszej działaczki - Taylor Swift nie zareagowała na jej zaczepkę i odpuściła sobie wdawanie się w tego typu dyskusje lub po prostu ten post zwyczajnie umknął jej uwadze. W sekcji komentarzy można jednak znaleźć kilka ciekawych wypowiedzi od pozostałych użytkowników sieci. Takie treści raczej nie przypadłyby do gustu inicjatorce projektu "Zatrzymaj Aborcję". 

Kaja niedługo się zdziwi, że nas proaborcyjnych chrześcijan jest o wiele więcej niż myśli. Nie jej sądzić, kto jest chrześcijaninem a kto nie. Zwłaszcza nie jej, bo jest osobą przesączoną nienawiścią i jadem;
Kim jesteś, by oceniać czyjąś wiarę?;
Najlepiej to usuń i już się nie pogrążaj

- czytamy w komentarzach pod postem. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA