Tak wyglądają medale na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu. Aż trudno uwierzyć, co się w nich znajduje

Jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic igrzysk olimpijskich jest wygląd medali. Są przygotowywane z niezwykłą precyzją, jednak tegoroczny projekt bije wszystkie inne na głowę. Zrobiono je z unikatowego materiału, by nawiązać do największego symbolu Francji.

Wielkimi krokami zbliżają się Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024. W tym roku rozpoczną się 26 lipca, a gospodarzem została stolica Francji, czyli Paryż. To największa impreza sportowa na świecie, a z tej okazji do miasta zjadą się najlepsi sportowcy i sportowczynie z różnych zakątków kuli ziemskiej. Nic zatem dziwnego, że cała oprawa będzie wyjątkowa. Uroczystości otwarcia i zakończenia olimpiady zawsze nawiązują do historii kraju, który go organizuje, a tym razem nawet na medalach pojawi się francuski akcent. Organizacja odpowiedzialna za nagrody przeszła najśmielsze oczekiwania.

Zobacz wideo Czas na medalowy sukces w tenisie na igrzyskach? "Oczekiwania wobec Igi Świątek będą wielkie"

Gdzie odbędą się igrzyska olimpijskie w 2024 roku? Organizacja ujawniła wygląd medali

Na oficjalnej stronie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu pojawił się w czwartek specjalny komunikat. Organizatorzy ujawnili już zdjęcia medali przygotowanych na olimpiadę i paraolimpiadę. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że oprócz precyzyjnych zdobień nie ma w nich nic specjalnego, jednak materiał, z którego zostały wykonane, robi ogromne wrażenie. Każdy z nich będzie bowiem zawierać kawałek Wieży Eiffla.

Reprezentują one kreatywność Paryża 2024 dzięki wyjątkowej koncepcji: spotkaniu najbardziej pożądanego obiektu Igrzysk z ikonicznym symbolem Francji i Paryża, Wieżą Eiffla. Każdy medalista otrzyma kawałek oryginalnego żelaza z wieży Eiffla umieszczony w sercu medalu

- czytamy na stronie.

Olimpiada 2024 już niedługo. Tegoroczne medale robią ogromne wrażenie

Za stworzenie medali odpowiada francuski koncern LVMH, jeden z największych producentów produktów luksusowych, który posiada aż 60 różnych marek. Jedną z nich jest Dom Biżuterii Chaumet. Odznaczenia były wzorowane na eleganckich ozdobach. Nie mają płaskiej powierzchni jak typowe medale, a swoim wyglądem przypominają promienie słoneczne. Na środku znajduje się ciemna blaszka z napisem "Paris 2024" i wizerunkiem olimpijskiego znicza. Z drugiej strony nagroda jest bogato zdobiona nierówną i wypukłą miejscami fakturą. 

Wraz z Paris 2024 i jego Komisją Sportowców, rzemieślnicy Chaumet, Domu Biżuterii grupy LVMH, wnieśli całą swoją kreatywność i wiedzę, aby powiększyć medale. Każdy element ich projektu odzwierciedla część tożsamości Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024

- napisano na stronie imprezy. To pierwsze tak oryginalne medale w historii Igrzysk.

Więcej o:
Copyright © Agora SA