Szczęście uśmiechnęło się do Polaków. Padły aż trzy wygrane. Jednej osobie udało się trafić "szóstkę"

Ile wynosi "szóstka" w Lotto? Choć loteria ma minimalną pulę na wygrane, to jest to gra kumulacyjna. Oznacza to, że wysokości nagrody mogą osiągać naprawdę imponujące wysokości. Gdzie był zakupiony szczęśliwy los tym razem? Co ciekawe, w jednym dniu padło kilka wygranych w różnych grach.

Lotto jest prawdopodobnie najpopularniejszą grą liczbową w naszym kraju, a zarazem najstarszą. Pierwsze losowanie odbyło się bowiem 27 stycznia 1957 roku. Udział w niej polega na wytypowaniu wyników losowania sześciu liczb z zakresu od 1 do 49. Minimalna pula na główne nagrody wynosi dwa miliony złotych. Szanse na trafienie "szóstki" są dość niskie, ale możliwość wygranej wciąż kusi wiele osób. Trudno zresztą się temu dziwić, gdy w mediach pojawiają się informacje o tak szczęśliwych dla zwycięzców dniach jak wtorek 13 lutego 2024 roku.

Zobacz wideo Celebrycka impreza, a wśród tłumu gwiazd "Pan Lotto". Ryszard Rembiszewski: Sam wygrałem w Dużym Lotku tylko...

Gdzie ostatnio padła "szóstka" w Lotto? Grający w Eurojackpot też mieli szczęście

Tuż przed walentynkami w Polsce padło kilka wysokich wygranych w losowaniach.

Jeśli nowi Lottomilionerzy nie mają jeszcze walentynkowego prezentu dla swoich najbliższych, to teraz możliwości wyboru upominku bardzo się poszerzyły

- czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie Lotto. Pierwszą i największą z nich było trafienie "szóstki" w Limanowej w województwie małopolskim. Szczęśliwy los został zakupiony w punkcie LOTTO obok budynku przy Rynek 5, a skreślone zostały liczby: 1, 8, 36, 37, 42, 48. Do zwycięzcy trafiło aż 10 038 000,70 złotych. Co ciekawe, jest to najwyższa wygrana, jaka kiedykolwiek padła w tym mieście. Do grona milionerów dołączył także gracz, który postanowił spróbować swoich sił w Lotto Plus. W tym losowaniu wygrana ma stałą wysokość i trafienie "szóstki" zawsze oznacza równy milion złotych. Los został kupiony w Gdyni przy ul. Chylońskiej 116a, a wytypowanymi liczbami były: 1, 11, 28, 29, 31, 41. Warto dodać, że był to jeden z kilku zakupionych zakładów, a przy wszystkich z nich użyto metody "chybił-trafił". To jednak nie koniec dobrych wiadomości z 13 lutego.

Wyniki Lotto nie były jedynym powodem do radości. Wygrana padła również w Euroackpot

Tego samego dnia poszczęściło się również jednemu z graczy Eurojackpot. Jest to gra liczbowa o europejskim zasięgu i uczestniczy w niej kilkanaście państw z Europy. Do Polski została wprowadzona w 2017 roku przez Totalizator Sportowy, czyli właściciela marki Lotto. We wtorkowym losowaniu nie padła główna wygrana, ale w Polsce odnotowano wygraną czwartego stopnia w wysokości  517 820 zł. Los został zakupiony ponownie w Małopolsce, a konkretnie w Olkuszu przy ul. Kazimierza Wielkiego 31. Dwie wygrane drugiego stopnia padły w Niemczech, a dwie trzeciego stopnia w Niemczech i Finlandii. Nikomu nie udało się jednak wytypować pełnego trafienia: 7, 20, 22, 45, 48, 10 i 12, w związku z czym przewidywana pula na wygrane pierwszego stopnia w najbliższym losowaniu wyniesie 70 milionów złotych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA