Polski festiwal w czołówce najlepszych w Europie. The Guardian: Przyciąga wielkie nazwiska

Już niebawem wystartują pierwsze festiwale muzyczne w tym roku. Fani tego typu wydarzeń z pewnością chcieliby wiedzieć, na które z nich warto zwrócić największą uwagę. Z pomocą przychodzi brytyjska lista najlepszych imprez w Europie. Jedną z nich jest ta, która odbywa się w Polsce.

W Europie odbywa się wiele festiwali muzycznych. Ogromne kampy z pewnością przypadną do gustu tym, którzy nie wyobrażają sobie lata bez plenerowych koncertów. Do grona najpopularniejszych należą: Glastonbury, Tomorrowland, Melt Festival oraz Lollapalooza. Czy w tym roku również warto pomyśleć, o którymś z nich? Opcji jest znacznie więcej, a jedna z nich dotyczy Polski. Oto przewodnik po najlepszych festiwalach muzycznych w Europie stworzony przez Brytyjski serwis The Guardian. 

Zobacz wideo Festiwal Filmowy w Wenecji od kulis. Czerwony dywan i elegancja

Open'er Festival z Gdyni: Polska w gronie najlepszych festiwali muzycznych w Europie

W związku z tym, że już wkrótce pogoda pozwoli na to, aby uczestniczyć w wydarzeniach odbywających się na zewnątrz, serwis The Guardian postanowił pochylić się nad najlepszymi festiwalami w Europie. Choć sama Wielka Brytania nazywa się królową tego typu wydarzeń, to okazuje się, że ma godnych konkurentów. Jednym z nich jest Polska, a dokładniej gdyński Open’er Festival. To właśnie ta impreza została uznana przez brytyjski portal za jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń na kontynencie. Zdaniem autorów rankingu jego największym atutem jest to, jakich artystów przyciąga

Mocno uderzający festiwal, który stale przyciąga wielkie nazwiska

- czytamy w serwisie The Guardian. Ciężko się z tym nie zgodzić, ponieważ już teraz wiemy, że tegoroczna edycja potrwa od 3 do 7 lipca, a na scenie będziemy mogli zobaczyć prawdziwe ikony. Do Gdyni zawitają między innymi Dua Lipa, Doja Cat, Maneskin, Sam Smith, Skrillex oraz Claptone

Open'er Festival - artyści. Skieruj wakacje do Gdyni

Takie wyróżnienie nie powinno jednak dziwić, ponieważ organizatorzy od lat starają się, aby przedsięwzięcie dorównywało największym imprezom na świecie. Warto pamiętać, że to przecież Open'er Festival jako pierwszy w Polsce wprowadził opaski na rękę oraz bezgotówkowy system płatności. Co więcej, organizatorzy mogą pochwalić się również pokaźną historią, ponieważ pierwsza edycja wydarzenia odbyła się już w 2002 roku w Warszawie. Zaledwie rok później impreza została przeniesiona do Gdyni, gdzie odbywa się do dziś. Poza polskim festiwalem, w brytyjskim rankingu można znaleźć między innymi: 

  • Primavera Sound - Hiszpania, 
  • Earth Garden - Malta, 
  • Roskilde - Dania, 
  • Parookaville - Niemcy, 
  • Sziget festival - Węgry.
Więcej o:
Copyright © Agora SA