Gdy zobaczyli go pod oknami, chwycili za aparat. Zaglądnął do ich mieszkania jak dobry sąsiad [FILM]

Do nietypowej sytuacji doszło przed kilkoma dniami w okolicach Łodzi. Łosie postanowiły wprosić się do jednego z domów. Cierpliwie stały pod oknami, a właściciele nie mogli uwierzyć swoim oczom. Nagranie trafiło do sieci i w mgnieniu oka stało się hitem.

Dziś spora część zwierząt jest już oswojona i bez problemu wychodzi do ludzi, czy to w lasach, czy gdy pojawią się na przykład w mieście. Mimo to należy zachować ostrożność i nigdy nie zbliżać się do dzikiego osobnika. Co jednak zrobić, gdy łoś pojawi się pod oknami naszego domu i czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak, a coś na ten temat wiedzą przyszli lokatorzy, którzy budują właśnie swój dom nieopodal lasu w okolicy Łodzi.

Zobacz wideo Łosie przebiegające przez jezdnię w Rawie Mazowieckiej

Łosie zawitały do domu Polaków. Stały pod oknami, czekając na zaproszenie

Niecodzienny widok za oknami zaskoczył pewnych lokatorów z okolic Łodzi, którzy nie zdążyli jeszcze nawet na stałe wprowadzić się do swojej posiadłości. Podczas sprawdzania etapów prac remontowych tuż pod oknem ich oczom ukazał się łoś, a w dali znajdował się drugi, spacerujący spokojnie wokół posesji. Majestatyczne zwierzęta były najprawdopodobniej bardzo ciekawskie i postanowiły sprawdzić, co słychać w tym regionie lasu.

Z jednej strony to uroczy widok, lecz nasuwa także smutne i poniekąd niepokojące wnioski. Warto wziąć pod uwagę fakt, że budynek, pod którym pojawiły się łosie, jest usytuowany tuż przy lesie, więc widok takich zwierząt tak naprawdę nie powinien dziwić. W tym przypadku to ludzie "wtargnęli" do domu zwierząt, bowiem wybudowali się na terenie lasu. Oczywiście z pewnością dostali na to odpowiednie pozwolenia, lecz teraz muszą liczyć się z takimi niecodziennymi odwiedzinami. Nagranie udostępnione przez stronę Lubuscy Łowcy Burz na Facebooku ukazujące wizytę łosi w domu szybko stało się hitem sieci. A jak komentowali to internauci?

Internauci skomentowali wizytę łosia w łódzkim domu. Zdania były podzielone

Pod postem na Facebooku szybko pojawiły się wpisy internautów. Dla niektórych widok łosia za oknem domu to coś nieprawdopodobnego, co również chcieliby przeżyć.

Zamiast psa i kota będą mieli leśne dzikie zwierzęta. Piękny widok
Ale czad. Super
Pięknie, super spotkanie

- pisali internauci w sekcji komentarzy.

Natomiast znalazły się także osoby, które nie są nastawione pozytywnie do całej sytuacji i uważają, że budowanie się na takich działkach to niezbyt dobry pomysł, ponieważ zakłóca to naturalny byt zwierząt. 

Tak to jest, kiedy buduje się swój dom w czyimś domu
Ewidentnie zwierzęta są zdziwione sytuacją. Budujemy się na działkach leśnych, podleśnych i coraz bliżej i bliżej i bardziej przekraczamy granicę i wkraczamy z infrastrukturą tam, gdzie kiedyś było nie do pomyślenia

- czytamy pod postem. Faktycznie, z pewnością dla zwierząt to również niecodzienna sytuacja, lecz miejmy nadzieję, że powstanie tam budynku jednorodzinnego, nie zakłóci im spokojnego życia.

Jeśli kiedykolwiek spotkasz łosia, sarnę czy dzika na swojej drodze, pamiętaj, by zachować ostrożność. Nie wykonuj gwałtownych ruchów, oddal się powoli z miejsca zdarzenia, a w razie potrzeby wezwij pomoc. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.