Natalia Kukulska wspomina mamę we wzruszającym poście. "Czas wybił już 44 lata temu"

Natalia Kukulska była małą dziewczynką, kiedy dotknęła ją jedna z najgorszych tragedii w życiu. Miała 4 lata. Czekając na lotnisku na mamę, dowiedziała się, że ta nie żyje. Od katastrofy minęły już 44 lata. Piosenkarka wspomniała ukochaną rodzicielkę wzruszającymi słowami.

W świecie polskiej muzyki jest wielu uzdolnionych artystów, którzy wydali hitowe piosenki. Niektóre z nich nawet po 50 latach są chętnie słuchane przez społeczeństwo. Jednym z takich utworów jest na przykład ten, który ujrzał światło dzienne w 1974 roku. Zaśpiewała go Anna Jantar. "Tyle słońca w całym mieście" to melodia, którą Polacy w swoich głowach nucą aż do dziś. Wraz z 44. rocznicą śmierci popularnej niegdyś piosenkarki, wiele osób powróciło wspomnieniami do jej piosenek i historii. W rocznicę na instagramowym profilu Natalii Kukulskiej, czyli córki Anny, pojawił się wzruszający i upamiętniający ukochaną mamę wpis. 

Zobacz wideo Zygmunt Chajzer i Asia Kruk o obecności Anny Jantar w przestrzeni miejskiej

Anna Jantar: śmierć artystki dotknęła wielu. Na lotnisku czekali na nią najbliżsi

Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 r. w katastrofie samolotu Ił-62 "Mikołaj Kopernik" na warszawskim lotnisku Okęcie. Wraz z piosenkarką życie straciło 87 osób, w tym 77 pasażerów. Maszyna wracała ze Stanów Zjednoczonych, a Anna była tam na swoim tournée przez trzy miesiące. Na lotnisku czekała na nią córka wraz z mamą - miały być kwiaty i uściski, lecz pojawiło się jedynie zdenerwowanie, niepokój i płacz.

Do tragedii doszło, w momencie gdy kapitan samolotu podejmował drugą próbę lądowania. Wtedy pękł wał turbiny silnika nr 2. W efekcie maszyna bezwładnie spadła na fosę fortu Twierdzy Warszawa. Tragiczne zdarzenie do dziś przyprawia o dreszcze. Anna Jantar zapisała się na kartach historii jako ikona polskiej muzyki. W rocznicę śmierci tak wspominają ją najbliżsi. 

 

Natalia Kukulska wspomina mamę. Pokazała archiwalne zdjęcia Anny

14 marca 2024 roku minęły dokładnie 44 lata od katastrofy lotniczej, w której zginęła Anna Jantar. Tego dnia, na instagramowym profilu Natalii Kukulskiej pojawił się chwytający za serce post. Piosenkarka pokazała archiwalne zdjęcia mamy oraz opublikowała fragment tekstu piosenki "Tylko mnie poproś do tańca".

Pożółknie zegara tarcza, zanim wybije mój czas. I czas wybił już 44 lata temu, a tarcza nie żółknie

- napisała Natalia Kukulska na Instagramie. W sekcji komentarzy pod postem pojawiło się mnóstwo wpisów i kondolencji. Użytkownicy z sentymentem wspominali Annę i dzień katastrofy.

Pamiętam ten dzień doskonale, wyjeżdżałam na obóz sportowy, wszystkie dziewczyny na cześć Pani mamy, porozwieszały nad łóżkami jej plakaty.
Najpiękniejsza Polska wokalista lat 70.
Bardzo to duża strata dla nas wszystkich. Tak bardzo czekałam na jej powrót

- pisali internauci pod postem. Jak widać, śmierć Anny Jantar po dziś dzień wywołuje ogromne emocje u wielu osób. To bez wątpienia ikona, która w pamięci zostanie na lata. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.