Vito Bambino chciał nadać córce takie imię. Urzędnicy powiedzieli NIE. "Jestem strasznie smutny"

Vito Bambino już po raz drugi został ojcem, o czym poinformował fanów na social mediach. Artysta w jednym z wywiadów zdradził również, że nie obyło się bez komplikacji. Te miały dotyczyć imienia dziecka. Urząd nie przychylił się do prośby świeżo upieczonych rodziców.

Niecały miesiąc temu Vito Bambino powitał na świecie drugie dziecko. Wraz ze swoją partnerką chętnie podzielili się nowiną w social mediach. Jak nazywa się pociecha artysty? Okazuje się, że kwestia imienia wprawia piosenkarza w smutek, ponieważ jego prośba została odrzucona przez urząd, który nie zgodził się na nazwanie maleństwa w proponowany sposób. 

Zobacz wideo Vito Bambino nie wystąpi na Fryderykach. "Ciało daje mi znać, że muszę odpocząć"

Vito Bambino powiększa rodzinę. Artysta ma już dwójkę dzieci

Vito Bambino, a właściwie Mateusz Dopieralski, to znany w polskim świecie muzycznym artysta, który przez lata działalności wykreował sobie świetny wizerunek oraz markę. Założyciel popularnego przed laty zespołu Bitamina aktualnie pracuje raczej w pojedynkę, choć w ostatnim czasie mogliśmy go usłyszeć przy okazji piosenek u innych twórców. Głośnym echem odbił się między innymi utwór z Sanah "Ale jazz!". 

Prywatnie od 2017 roku piosenkarz jest mężem Agaty Di Prima-Dopieralski, która ma niemieckie i sycylijskie korzenie. Para od kilku lat ma syna Amara, a dokładnie 24 lutego 2024 roku na świecie powitali drugą pociechę, tym razem córkę. Jak nazywa się maleństwo?

 

Córka Vito Bambino ma nietypowe imię. W urzędzie pojawiły się problemy. Artysta czuje żal

Vito Bambino wraz z żoną wymarzyli sobie, by ich córka otrzymała aż trzy imiona. Niestety, w urzędzie spotkali się z rozczarowaniem, ponieważ - jak się okazuje - w Polsce nie można nadać dziecku aż tylu imion. 

Osoba zgłaszająca urodzenie składa oświadczenie o wyborze nie więcej niż dwóch imion dla dziecka.

- czytamy w art. 59. w prawie o aktach stanu cywilnego. Ta informacja zaskoczyła parę, ponieważ mieli w planach nazwać córeczkę Hava Luna Zelda, ale zgodnie z prawem musieli zrezygnować z ostatniego członu. Drugie dziecko Vito Bambino nazywa się więc Hava Luna.

Jestem strasznie smutny, że polski urząd nie pozwolił nadać trzech imion. Miała być Hava Luna Zelda, ale zapisane jest tylko Hava Luna. Też ładnie i my w domyśle oczywiście mamy tę Zeldę, ale nie ma tego na papierze.

- mówił Vito Bambino w podcaście "Próba mikrofonu" radia RMF MAXX. W rozmowie artysta wspominał również, że aktualnie ma nieprzespane noce, lecz razem z partnerką wspólnymi siłami dają sobie radę w opiece nad nowo narodzoną córeczką i są bardzo szczęśliwi. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA