Przerażający moment na Safari. Słoń zaatakował turystów. Prawdziwe sceny grozy [WIDEO]

Do niebezpiecznej sytuacji doszło przed kilkoma dniami w jednym z Parków Narodowych w Pilanesberg w RPA. Turyści, którzy udali się na samochodową wycieczkę po Safari, z pewnością nie zapomną jej do końca życia. Atak słonia mógł skończyć się tragicznie.

Na przełomie stycznia, lutego i marca turyści z krajów europejskich chętnie wybierają się na wakacje do Afryki. Właśnie tam w tym czasie panują wręcz idealne warunki atmosferyczne do odpoczynku w promieniach słońca. Popularną atrakcją w wielu miejscach tego typu są wycieczki na safari - to bez wątpienia niesamowite przeżycie. Czy jednak bezpieczne? Chwile grozy na takich atrakcjach nie są ujęte w planie, lecz ci turyści przeżyli je na własnej skórze. 

Zobacz wideo Afryka tonie w plastiku, a w przetwórniach go brakuje

Wycieczka na safari przejdzie do historii. Turyści przeżyli chwile grozy

Na profilu @Sgoloza007 na portalu X pojawił się film, który mrozi krew w żyłach. Grupa turystów, która udała się na wycieczkę samochodem terenowym po safari, na swojej drodze spotkała słonia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zwierzęciu nie spodobała się wizyta ludzi na jego terenie. Doszło do incydentu, który mógł skończyć się naprawdę tragicznie.

W pewnym momencie wściekły słoń zaczął podchodzić do auta i podniósł je za pomocą swoich kłów. Turyści odmawiali już modlitwy i byli przerażeni, podobnie jak kierowca auta. Mężczyzna wiedział, że wszyscy znaleźli się w niebezpieczeństwie, więc próbował odgonić ogromne zwierzę, lecz jego słowa nie pomagały. 

Jak podaje portal abcnews.go.com, Poncho Mogodiri, kierownik firmy turystycznej zaangażowanej w incydent powiedział, że niektórzy z turystów podeszli za blisko słonia, a w efekcie zwierzę zaczęło być agresywne. Na szczęście nikt nie ucierpiał podczas całego zdarzenia, choć kilku osobom zaoferowano specjalistyczną pomoc psychologiczną. 

 

Bezpieczeństwo na safari. Pamiętaj o tych zasadach, będąc na terenie domu drapieżników 

Czy wycieczki na safari są bezpiecze? To pytanie zadaje sobie wielu turystów. Okazuje się, że tak, jeśli są zorganizowane przez profesjonalistów. Niestety może się zdarzyć, że podczas podróży jakieś zwierzę zacznie być agresywne. Warto więc wiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji. Pod żadnym pozorem nie można uciekać - należy zachować spokój. Dodatkowo na takie wyprawy nie zaleca się ubierania tkanin z motywami zwierzęcymi oraz okularów przeciwsłonecznych, w których zwierzęta mogą zobaczyć swoje odbicie. Nie można również hałasować, należy unikać jedzenia oraz co najważniejsze trzeba słuchać się przewodnika - jego polecenia mogą uratować życie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.