Pierwsza Komunia Święta u Magdy Gessler kosztuje krocie. Cena za "talerzyk"? Trzymajcie się mocno

Okres komunijny już lada moment, więc wielu rodziców jest właśnie na etapie szukania sal i kateringów na to ważne wydarzenie. Ile kosztują takie usługi u słynnej na całą Polskę kucharki i restauratorki Magdy Gessler? Cena za jeden "talerzyk" może zaskoczyć.

Jak co roku na przełomie kwietnia i maja odbywają się pierwszokomunijne uroczystości, które dla wiernych są ważnym wydarzeniem w roku. Najmłodsi nie mogą doczekać się tego okresu w roku, ponieważ to właśnie wtedy spotykają się z najbliższymi oraz otrzymują upominki. Takie imprezy niegdyś były organizowane tylko w domach, lecz w ostatnich latach można zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się na wynajem sal oraz korzystanie z kateringu. Co jest lepszą opcją oraz jak przedstawiają się ceny takich usług? Te u Magdy Gessler niemalże zatrważają. 

Zobacz wideo Ile pieniędzy włożyć do koperty na komunię? [SONDA]

Pierwsza Komunia Święta 2024. Co wybrać: uroczystość w restauracji czy w domu?

Pierwsza Komunia Święta to wśród wiernych ważne wydarzenie. Zazwyczaj właśnie wtedy chrześcijanie w wieku 8-10 lat pierwszy raz przyjmują do swojego serca Jezusa pod postacią Eucharystii, czyli białego krągłego opłatka. Od wielu lat przyjęło się, że po uroczystości w kościele rodziny spotykają się wspólnie na obiedzie w domu lub w restauracji. Jeśli zastanawiasz się, gdzie lepiej zorganizować takie wydarzenie, weź pod uwagę kilka aspektów.

Decydując się na przyjęcie w domu, pamiętaj, że na twojej głowie jest cała organizacja, szykowanie dań i sprzątanie. W przypadku restauracji wszystko masz już przygotowane za opłatą. Mając więc zapas gotówki, lepiej zdecydować się na restaurację, lecz jeśli chcesz oszczędzić, postaw na imprezę w domu. Ile jednak kosztują takie usługi? Magda Gessler w tej kwestii ceni się jak nikt inny, to pewne. 

 

Komunia u Magdy Gessler to spory wydatek. Tyle kosztuje wynajęcie sali "U Fukiera" z wyżywieniem

Współcześnie niemalże wszystko drożeje, więc można się domyślać, że wynajęcie sali oraz sam katering nie będą tanie w szczególności w takich miejscach jak "U Fukiera" w Warszawie. Dymitr Błaszczyk z kanału "Sprawdzam jak" na YouTubie postanowił przyjrzeć się cenom w restauracji i dowiedział się, ile kosztowałaby organizacja komunii w obiekcie Magdy Gessler.

Z uzyskanych przez youtubera informacji wynika, że za przyjęcie komunijne na 25 osób należałoby zapłacić ponad 11 tys. złotych, co w przeliczeniu na jeden "talerzyk" daje około 450 zł za osobę. To naprawdę wysoka stawka, lecz z pewnością dania spod ręki Magdy Gessler byłby pyszne, więc goście wyszliby zadowoleni. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA