W Warszawie powstaje nowa atrakcja. Zajmie 20 tysięcy mkw. To gratka dla fanów spacerów i odpoczynku

Polskie miasta stale zaskakują nowymi atrakcjami - nie inaczej jest w przypadku Warszawy. W stolicy powstaje właśnie zielona lokalizacja na styku trzech dzielnic. Turyści, warszawianki i warszawiacy już wkrótce będą mogli przejść się malowniczymi alejkami oraz zaznać odrobiny spokoju podczas wypoczynku na hamaku.

Warszawa cały czas się zmienia, aby zachwycać nie tylko mieszkańców, ale też zapewnić wiele atrakcji polskim i zagranicznym turystom odwiedzającym miasto. Polska stolica jest uznawane za jedna z najbardziej zielonych w Europie, nic w tym dziwnego, parków znajdziemy tu bez liku, a do najpopularniejszych należą Park Skaryszewski, Park Łazienki Królewskie czy Pole Mokotowskie. Teraz do tego grona dołączy kolejna lokalizacja. 

Zobacz wideo Mikołaj Dorożała o stworzeniu nowego parku narodowego: Jesteśmy po pierwszych konsultacjach, są bardzo pozytywne sygnały

Warszawa atrakcje. Na stołecznej mapie pojawi się kolana wyjątkowa lokalizacja

Z informacji przekazanych przez warszawski ratusz w 2022 roku wynika, że "pod opieką Zarządu Zieleni m.st. Warszawy znajdują się 32 parki, 74 skwery i zieleńce, ponad 1000 ha zieleni wzdłuż głównych ulic, sieć wodna miasta, warszawskie bulwary, 7 plaż i naturalny brzeg Wisły". Bez wątpienia polska stolica ma się czym pochwalić, tym bardziej że z roku na rok przybywa w niej roślin. Już wkrótce na mapie Warszawy pojawi się kolejna zielona lokalizacja - Park Linearny Suwak - która powstaje przy ul. Suwak, między blokami i biurowcami a linią kolejową. Praca wre, jednak na pierwszy spacer wśród drzew musimy jeszcze poczekać. Kiedy dokładnie zostanie otwarty nowy warszawski park? 

Rafał Trzaskowski o nowym parku w Warszawie: Ten nowy zielony teren zajmie ponad 20 tys. mkw.

Z komunikatu opublikowanego 28 marca przez stołeczny magistrat wynika, że już teraz gotowych jest część alejek spacerowych, posadzono także większość drzew m.in. różne odmiany jabłoni czy klonu, a także nieco zieleni niskiej. Park urozmaicą także ogrody deszczowe oraz łąka kwietna. Zgodnie z planem roślinność ma zająć aż 14 tys. mkw parku, oprócz tego pojawią się także leżaki, hamaki, ławki czy stojaki rowerowe.

W ubiegłym roku zakończyliśmy przebudowę trzech dużych warszawskich parków. Ale wiemy, że mieszkańcy chcą jeszcze więcej zieleni w przestrzeni miejskiej. Dlatego nie tylko modernizujemy istniejące parki, ale tworzymy też nowe. Jednym z nich jest właśnie powstający na styku Mokotowa, Ochoty i Ursynowa park linearny Suwak. Ten nowy zielony teren zajmie ponad 20 tys. mkw., z czego większość - bo około 14 tys. mkw. - będzie stanowić zieleń

- powiedział cytowany w komunikacie Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. Kiedy będziemy mogli wybrać się na spacer po nowym parku? Niestety nie tej wiosny. Ratusz przekazał, że udostępnienie parku jest planowane na III kwartał bieżącego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.