Tytuł najlepszego aktora na świecie wcale nie należy do Hopkinsa. To jego wybrali widzowie

Głosowanie na najlepszego aktora wszech czasów wyzwala wiele emocji. Choć w branży co rusz pojawiają się nowe nazwiska, to pierwsze miejsca często należą do osób o wypracowanej reputacji. Ranking Filmwebu może jednak nieco zaskoczyć. Na pierwszym miejscu pojawił się ktoś znany z zaledwie kilku roli.

Wybór najlepszego aktora lub aktorki zawsze jest trudny nawet dla największych miłośników i znawców kina. Pod uwagę powinno się brać nie tylko czasy, w których występowali dani artyści, ale również różnorodność filmów. Tym bardziej dziwi fakt pierwszego miejsca w rankingu Filmwebu na aktora wszech czasów. Niemniej zaskakująca jest cała dziesiątka. Zobacz, kto znalazł się na podium i w jakich produkcjach pokazał swój talent.

Zobacz wideo "Joker" - nowy zwiastun. Joaquin Phoenix w roli komika popadającego w obłęd

Pierwsze miejsce na najlepszego aktora zajął Joaquin Phoenix. Przeważyła rola w Jokerze

Na oficjalnej stronie Filmwebu możemy znaleźć różne rankingi związane z branżą filmową. Pośród najlepiej ocenianych produkcji, czy ról filmowych, znalazły się także najlepsze aktorki oraz najbardziej docenieni aktorzy wszech czasów. W kategorii "Ludzie filmu" najwięcej emocji wzbudza lista najwyżej ocenionych gwiazd. Wśród aktorów pojawili się tacy, którzy mają wieloletnie doświadczenie i grali w różnorodnych produkcjach, jak i bohaterowie "jednego hitu". Na pierwszym miejscu z wynikiem 9,09 punktu znalazł się Joaquin Phoenix, odtwórca tytułowej roli w Jokerze z 2019 roku. Dramat psychologiczny osadzony w komiksowym świecie DC przyniósł mu nie lada rozpoznawalność i Oscara, choć wcześniej również miał możliwość ukazania pełni swojego talentu. Joaquin Phoenix występował również w Gladiatorze jako Kommodus oraz w Mistrzu jako Freddie Quell. Dla niektórych jednak to zbyt mało, by okrzyknąć go najlepszym aktorem na świecie. Raczej spodziewalibyśmy się na tym miejscu głośniejszych nazwisk, jak wszechstronni artyści pokroju Brada Pitta, Johnny'ego Deppa czy Willema Dafoe. Niestety żaden z nich nie znalazł się nawet w pierwszej dziesiątce.

Pierwsze dziesięć miejsc wzbudza kontrowersję. Aktorzy docenieni przez użytkownicy Filmwebu

Na drugim miejscu, zaraz po Joaquinie Phoenixie pojawił się Jack Nicholson z wynikiem 9,01 gwiazdki. Zasłużony aktor najbardziej zapisał się w historii kina rolą w kultowym "Locie nad kukułczym gniazdem" za co otrzymał statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wiele osób z pewnością kojarzy go także ze spektakularnego występu w ekranizacji powieści Stephena Kinga "Lśnienie". Podium zamyka z kolei zupełne zaskoczenie. Trzecie miejsce zajął bowiem Bob Odenkirk, czyli aktor znany przede wszystkim fanom seriali Vince'a Gilligana - "Breaking Bad" i "Better Call Saul". Choć świetnie zagrany ironiczny prawnik zachwycił wielu miłośników kina, to poza głośną rolą Saula Goodmana, Odenkirk nie ma większych występów. Dopiero na czwartym miejscu znalazł się jeden z najpopularniejszych aktorów na świecie — Leonardo DiCaprio, zaś od razu za nim uplasował się Al Pacino. Na szóstym miejscu znów pojawił się aktor jednej produkcji, czyli Travis Fimmel znany z głównej roli w serialu Wikingowie. Siódme miejsce należy do docenionego od niedawna Irlandczyka, Cilliana Murphy'ego, który zachwycił w Oppenheimerze. Trzy ostatnie miejsca należą zaś do ikon kina, czyli Anthony'ego Hopkinsa, Alana Rickmana oraz Clinta Eastwooda. Dla każdego z nas lista z pewnością wyglądałaby inaczej, a nad najlepszymi aktorami można by dyskutować naprawdę długo. Niemniej ranking Filmwebu doskonale pokazuje, jakie role są obecnie podziwiane oraz które filmy i seriale w ostatnim czasie zrobiły prawdziwą furorę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA