Świątynia Opatrzności Bożej zamieniła się w wielki plan zdjęciowy. Będzie tłem kultowego serialu

Platforma streamingowa Apple TV+ rozpoczęła zdjęcia do kolejnego sezonu serialu "Fundacja". Śledząc poczynania głównych bohaterów serialu, będziemy mogli również zobaczyć jedną z warszawskich świątyń - ale to nie wszystko. Pojawią się także inne obiekty należące do stolicy.

W rozmowie z portalem stacja7 Marek Drabik, który pełni funkcje pełnomocnika zarządu Centrum Opatrzności Bożej, poinformował, że zdjęcia do serialu produkcji Apple TV+ będą odbywać się w dniach od 4 do 13 kwietnia 2024 roku. "Fundacja" jest oparta na cyklu powieści Isaaca Asimova, z gatunku science fiction. Nad trzecim sezonem pracują trzy ekipy filmowe - polska, amerykańska i czeska - w których skład wchodzi 500 osób. Wiadomo, że oprócz Świątyni Opatrzności Bożej, zdjęcia będą kręcone również w innych lokalizacjach na terenie polski. Oto one.

Zobacz wideo Matteo Brunetti o katolicyzmie. "Polska próbuje być bardziej święta niż Watykan". Wspomina również propozycje, które otrzymał z TVP

Filmy kręcone w Warszawie. Jakie lokalizacje wybierano?

Wykorzystanie Świątyni w serialu o przyszłości może się wydawać dość kontrowersyjnym pomysłem. Marek Drabik wyjaśnia, dlaczego zdecydowano się na udostępnienie filmowcom tego miejsca:

Akcja serialu umieszczona w odległej przyszłości opisuje losy ludzkości po katastrofie i poszukiwanie nowego życia. Podobnie jak nasza świątynia jednocząca ludzi we wspólnym celu zbudowania wspólnoty, tak wizja filmowa koresponduje z przedstawieniem Świątyni, jako miejsca schronienia ludzi

- tłumaczy dla portalu stacja7.pl. Ponadto pełnomocnik nie ukrywa, że w ramach otwarcia kościoła na wizję filmowców, produkcja zapewniła dofinansowanie istotnych elementów infrastruktury energetycznej świątyni.

Budowa turbiny energetycznej pozwoli znacząco zredukować koszty energii elektrycznej, stanowiącej olbrzymi składnik stałych kosztów funkcjonowania kompleksu

- możemy przeczytać na stronie Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Na ekranach będziemy mogli dostrzec także Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Muzeum Historii Polski. W serialu zagrają aktorzy znani z takich produkcji jak: "The Crown", "Czarnobyl" oraz "Hobbit". Wśród nich znajdą się także laureaci Oskarów.

"Fundacja" 3 sezon - kto w nim zagra? Trwają już zdjęcia na terenie polski

W serialu, który opowiada o świecie przyszłości, sterowanym przez potężne Imperium Galaktyczne wciąż będzie można zobaczyć aktorów - Jareda Harrisa i Lee Pace'a. Do tego wybitnego duetu dołączy Troy Kotsur, który otrzymał Oscara za rolę drugoplanową w filmie "CODA". Na ekranie zobaczymy także: Lou Llobell, Alfreda Enocha, Terrence'a Manna oraz Laurę Bim. Przez jakiś czas twórcy serialu nie mieli pewności, że uda im się rozpoczęcie pracy nad trzecim sezonem. Pojawiły się problemy budżetowe, jednak dołożono wszelkich starań, aby zażegnać ten kryzys, co pozwoliło no rozpoczęcie prac nad kontynuacją serialu.

Na czas trwania zdjęć w Świątyni Opatrzności Bożej wierni są zobowiązani do informowania ochrony o swoim zamiarze odwiedzenia kaplicy na czas Mszy Świętej.

 
Czy czekasz na premierę trzeciego sezonu Fundacji?
Więcej o:
Copyright © Agora SA