Ma 215 cm wzrostu. Nie mieści się w metrze i w pokojach hotelowych. Opowiedział o swoich problemach

Już jako dziecko musiał mierzyć się z wieloma problemami z powodu swojego wzrostu. Szybko okazało się, że nie mieści się w wielu miejscach publicznych, a w domu niemal wszystkie przedmioty muszą być większe od standardowych. Beau Brown pokazał, jak wygląda świat jego oczami.

W Polsce średni wzrost mężczyzny wynosi 180 cm, a w Stanach Zjednoczonych 177 cm. Z tego powodu wiele miejsc publicznych, takich jak gabinety lekarskie, środki transportu czy hotele, nie są przystosowane dla bardzo wysokich osób. Pewien mężczyzna postanowił jednak przekuć swój nietypowy wzrost w atut, zbierając na TikToku prawie 5 mln obserwujących. Filmy, na których pokazuje, jak wygląda jego codzienne życie, zyskały ogromną popularność.

Zobacz wideo Sokołowska o Sofii, która ma mniej niż 170 centymetrów wzrostu. Da radę w modelingu?

Już dawno przekroczył średni wzrost na świecie. Mężczyzna jest nieprzeciętnie wysoki

Beau Brown to 30-letni twórca treści internetowych z Atlanty. Mężczyzna mierzy 7 stóp i 1 cal, czyli około 215 cm. Jak podaje "New York Post", ten nietypowy wzrost zawdzięcza swoim rodzicom. Jego nieżyjący już ojciec Duke mierzył 6 stóp i 9 cali (206 cm), a mama Lisa Milecki ma 6 stóp wysokości (182 cm).

Urodziłem się ważąc 13 funtów, a ludzie w szpitalu mówili, że jestem największym dzieckiem, jakie kiedykolwiek widzieli

- wspomina Brown w jednym z wywiadów, cytowanych przez "NYP". Warto zaznaczyć, że 13 funtów to około 5,89 kg. W dzieciństwie Beau grał w baseball, jednak z powodu wzrostu niemal na każdym meczu sędziowie mieli problem z określeniem jego wieku. Rodzice chłopca musieli na potwierdzenie pokazywać jego akt urodzenia. 

Kiedy skończyłem 14 lat, miałem 6 stóp, a potem w ciągu 10 lat urosłem o 10 cali i pojawiły się ekstremalne bóle wzrostowe

- opowiadał mężczyzna.

 

Wzrost utrudnia mu życie. O swoich problemach opowiada na TikToku

Tak nietypowy wzrost łączy się z wieloma utrudnieniami w życiu codziennym. Beau Brown wspomina o nich na TikToku. Na swoim najpopularniejszym filmie, obejrzanym przez 92 mln użytkowników, mężczyzna pokazał, jak wyglądała jego wizyta u dentysty. Dzięki umieszczonej na czole kamerce możemy zobaczyć, jak "z góry" spogląda na świat. Wchodząc do gabinetu, musiał się schylać, a fotel dentystyczny był na niego za mały. W pewnym momencie nawet uderzył głową o lampę. To nie są jedyne niedogodności. Problemy pojawiają się także w metrze, na lotnisku czy w pokojach hotelowych, gdzie łóżka i prysznice nie są dostosowane do tak wysokich osób. Mieszkanie Beau ma natomiast prawie trzy metry wysokości, podobnie jak jego łóżko. Co ciekawe, żona mężczyzny, Sara, również jest wysoka. Mierzy 6 stóp i 1 cal, czyli 185 cm, podczas gdy przeciętny wzrost kobiet w wielu krajach nie przekracza 170 cm. Cztery miesiące temu para powitała na świecie swoje pierwsze dziecko, córeczkę Delilah. Dziewczynka mierzy już 26 cali (66 cm), co oznacza, że najprawdopodobniej odziedziczy po rodzicach wysoki wzrost.

Ile masz wzrostu?
Więcej o:
Copyright © Agora SA