Stranger Things powraca. I mamy na co czekać. Wskrzeszą ulubioną postać fanów

Finałowy sezon jednego z popkulturowych fenomenów zbliża się wielkimi krokami. Odkąd ruszyły zdjęcia do piątej części "Stranger Things", w sieci roi się od spekulacji i teorii wysnutych przez fanów. Czy Eddie powróci? Przecież w świecie wykreowanym przez braci Duffer wszystko się może zdarzyć.

Świat wykreowany przez braci Matta i Rossa Duffer podbił serca milionów, jak nie miliardów na świecie. Sporo osób pokochało ten klimat lat 80. w mrocznej oprawie, która wprowadzała nastrój horroru połączonego z filmami science fiction. Po lekkich turbulencjach, jakimi była pandemia i protest aktorów oraz reżyserów w Hollywood, ruszyły zdjęcia do piątego, a zarazem finałowego sezonu serialu "Stranger Things". Po opublikowaniu w sieci zdjęć i nagrań z planu fani natychmiast rozpoczęli snuć teorie na temat postaci, które mogą ponownie pojawić się na ekranach.

Zobacz wideo Po przesłuchaniu do "Zmierzchu" chciał rzucić aktorstwo. Reżyserka musiała go bronić

"Stranger Things 5." - czyjego powrotu możemy się spodziewać? Wielu liczy na Eddiego

Eddie Mundon był ulubieńcem widzów. Jego losy można było śledzić w czwartym sezonie serialu - w  postać wcielił się Joseph Quinn. W finałowym odcinku postanowił poświęcić się i podjąć walkę z demonicznymi nietoperzami, aby jego przyjaciele mieli czas na ucieczkę. Twórcy serialu oznajmili, że bohater zginął "po drugiej stronie " jednak fani nie przyjmują tego argumentu. Przecież Steve Harrington również został ugryziony przez nietoperze i nie zakończyło się to śmiercią. Mocno trzymają się tego faktu i wierzą, że zobaczą Eddiego w piątym sezonie. Czyjego powrotu można się jeszcze spodziewać? Z opublikowanych zdjęć wywnioskowano, że na ekrany powróci również doktor Martin Brenner, który zajmował się prowadzeniem badań nad zdolnościami telekinetycznymi w Hawkins. Postać zginęła w wyniku postrzału oddanego przez amerykańskiego żołnierza, jednak fani są przekonani, że doktor powróci z martwych. Wsparciem dla tej teorii jest zdradzona namiastka fabuły piątego sezonu, która daje nadzieję na powroty. Chcecie wiedzieć jaką?

 

"Stranger Things" sezon 5 - kiedy premiera? Czekanie z pewnością się opłaci

Zdjęcia do finałowego sezonu ruszyły w styczniu 2024 roku. Już teraz wiadomo, że łącznie ukarze się osiem odcinków - wiele się może zadziać. Premiera piątej części serialu jest zaplanowana na koniec 2024 roku lub początek 2025 roku. Jeśli kogoś zasmuciła wieść o ilości czasu, który będzie musiał poświęcić na wyczekiwanie, to mamy pocieszającą nowinę. W przeciwieństwie do czwartego sezonu piąty ma wyjść na platformę Netflix w całości. Twórcy podali do informacji, że fabuła piątej części będzie się rozgrywać na płaszczyźnie dwóch przestrzeni czasowych. Rozpala to nadzieję na wiele powrotów w serii. Idąc dalej za tym co dobre, na stronie Vogue.pl możemy przeczytać, że Bracia Duffer na pytanie o rozszerzenie uniwersum "Stranger Things" odpowiedzieli:

Nadal jest wiele ekscytujących historii do opowiedzenia w świecie „Stranger Things" - są nowe zagadki, nowe przygody, nowi zaskakujący bohaterowie
Czy jesteś fanem Stranger Things?
Więcej o:
Copyright © Agora SA