Generatywna sztuczna inteligencja (Gen AI) to podzbiór sztucznej inteligencji polegający na tworzeniu nowych treści przez maszyny na podstawie dostarczonych do nich danych. Może to być tekst lub kod, ale też i obraz oraz wideo. Część osób taką twórczość traktuje jako źródło rozrywki, ale niektórzy zajmują się tym na profesjonalnym poziomie. Obie grupy mogą jednak teraz spróbować swoich sił w konkursie piękności.
Organizatorem nietypowego konkursu piękności jest Fanvue, czyli platforma o założeniach zbliżonych do Patronite czy Patreon. Pozwala ona fanom danego twórcy wykupić subskrypcję wspierającą określoną działalność. Fanvue skupia się przy tym właśnie na twórcach wykorzystujących sztuczną inteligencję. Jak donosi Forbes, kandydatki do tytułu Miss AI będą oceniane pod kątem wyglądu, umiejętności technicznych zaprezentowanych przez ich twórców, a także ich wpływu w mediach społecznościowych.
Siła społecznościowa twórców AI zostanie oceniona na podstawie ich zaangażowania w kontakty z fanami, tempa wzrostu liczby odbiorców i wykorzystania innych platform, takich jak Instagram
- dowiadujemy się z oficjalnej strony konkursu. Co ciekawe, w jury także zasiądą dwa twory AI. Ze wstępnych kwalifikacji zostanie wyłonionych 10 osób, z których ostatecznie wybrany będzie zwycięzca. Jak jednak można przystąpić do konkursu?
Według informacji dostępnych na oficjalnej stronie Miss AI, na które powołuje się Business Today, osoby zainteresowane udziałem w konkursie muszą ukończyć 18. rok życia i mieć konto w mediach społecznościowych. Przy tworzeniu kandydatek do tytułu najpiękniejszej cyfrowej kobiety nie obowiązują jednak żadne ograniczenia związane z wykorzystywanymi narzędziami. Możemy zatem posłużyć się m.in. DALL-E 3, Midjourney lub Copilot Designer. Istotne jest jedynie to, aby "kobiety" były w 100 proc. wygenerowane przez AI. Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się 14 kwietnia 2024 roku, a zwycięzców poznamy już 10 maja tego roku. Nagroda główna wynosi 5000 dolarów, czyli ponad 20,2 tysiące złotych. Do tego dochodzi dostęp do programu mentorskiego Imagine Education o wartości 3000 dolarów (ponad 12 tysięcy złotych) oraz wsparcie PR o wartości ponad 5000 dolarów.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.