Kryminał w stylu Agathy Christie, upojny romans a może odrobina informacji na temat tego, jak uratować świat? Każdy z nas ma swoje ulubione tematy, jeśli chodzi o literaturę. My postaramy się spełnić oczekiwania każdego i każdej z was. Przygotowaliśmy kilka nowości wydawniczych, które doskonale sprawdzą się jako towarzystwo podczas tegorocznej majówki. Te pozycje nie tylko wciągają, ale także wzbogacają nasze doświadczenia o kilka finezyjnych obrazów rzeczywistości.
Nasz ranking rozpoczniemy od pozycji, która doskonale nawiązuje do kultowych "kocykowych kryminałów" w stylu Agathy Christie. Jeśli więc jesteś fanem nieoczywistych zwrotów akcji i atmosfery wyciągniętej rodem ze Scoobie-Doo, to propozycja dla ciebie. "W mojej rodzinie każdy kogoś zabił" autorstwa Benjamina Stevensona to opowieść o rodzinie Cunnninghamów, którzy właśnie uczestniczą w swoistym zjeździe rodzinnym. Spędzają go dosyć ustronnym ośrodku narciarskim. Nieoczekiwanie jednak zastaje ich potężna burza śnieżna. Jest to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, który zapowiada kolejne nieszczęścia. Powoli bowiem kolejni członkowie padają ofiarą niezidentyfikowanych morderstw.
Książka "Jak naprawdę działa świat. Przewodnik naukowca po naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości" to pozycja, której nie może zabraknąć w naszej biblioteczce. Jej autorem jest Semil Vaclav, naukowiec, który postawił sobie za cel walkę z falą dezinformacji. Zadaje pytania dotyczące tego, co nas czeka. Czy rzeczywiście zbliżamy się ku zagładzie? Jak pisze wydawca:
Jeszcze nigdy w naszej historii nie dysponowaliśmy tak wieloma informacjami na wyciągnięcie ręki, a mimo to większość z nas nie wie, jak naprawdę działa świat. Dzięki tej książce poznacie i zrozumiecie siedem najbardziej fundamentalnych aspektów, od których zależy nasze przetrwanie i dobrobyt. Począwszy od produkcji energii i żywności, poprzez surowce i globalizację, aż po wszelkie zagrożenia, nasz wpływ na środowisko naturalne i jego przyszłość – książka „Jak naprawdę działa świat" to bardzo potrzebna konfrontacja mitów z rzeczywistością. Bo żeby skutecznie rozwiązywać problemy, musimy najpierw poznać i zrozumieć fakty.
Jeśli należysz do miłośników sztuki, albo chcesz zacząć należeć do tej grupy, książka "Oczy Mony" będzie niczym szybka powtórka historii największych dzieł od renesansu, aż po nowoczesność. Autor otwiera przed nami historię Mony i Henry'ego, którzy zwiedzają Luwr, Orsay i Pompidou, poznając tym samym myśli największych artystów w dziejach. Odrobina zdziwienia, mrocznych zakamarków myśli i ogrom zachwytów bazujących na niezwykłym kunszcie. To uniwersalna, a zarazem pozwalająca się lubić lektura, która dotyka tego, co najpiękniejsze i najbardziej ludzkie.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.