Majówkowy city break na Dolnym Śląsku. Malowniczy pałac z wyjątkowym wnętrzem już czeka na turystów

Gdzie pojechać na majówkę? Dolny Śląsk ma wiele do zaoferowania turystom. Tym razem jednak miejscem, które może przyciągnąć tłumy nie jest Wrocław, Kudowa Zdrój, Szklarka Poręba czy Karpacz, a okazały pałac Eduarda von Pücklera w Bolesławcu oraz to, co znajdziemy w środku obiektu.

Właśnie pojawił się kolejny doskonały powód, aby odwiedzić Dolny Śląsk. Turystów do bliższego poznania tego regionu może zachęcić piękny, dopiero co odnowiony pałac, a także to, co znajduje się w jego wnętrzu. 

Zobacz wideo Czy rząd zafunduje Warszawie międzywojenny Disneyland? Budowa Pałacu Saskiego

Dolny Śląsk atrakcje. Pałac Eduarda von Pücklera już po remoncie. Jakie atrakcje czekają jego gości?

Malowniczy pałac Eduarda von Pücklera przy ul. Zgorzeleckiej 28/29 w Bolesławcu nareszcie odzyskał dawny blask. Neogotycka trójskrzydłowa budowla została wzniesiona w połowie XIX na zlecenie hrabiego Eduarda Maximiliana Ferdinanda Erdmanna von Pücklera. W latach 20. ubiegłego wieku budynek został przejęty przez magistrat. Jak informuje wrocławski urząd miasta, pałac przez lata był m.in. placówką społeczną czy szpitalem wojskowym. W 2018 roku gmach odkupiła Gmina Miejska Bolesławiec. Z kolei w 2021 roku rozpoczęto prace remontowe, które pozwoliły dostosować obiekt w taki sposób, aby stał się nową siedzibę Muzeum Ceramiki. Co ciekawego ma do zaoferowania turystom to miejsce?

Z czego znany jest Bolesławiec? Oczywiście z ceramiki. Jakie dzieła można obejrzeć w Muzeum Ceramiki

Okazały pałac nie tylko zachwyci gości swoją architekturą, ale też tym, co znajduje się w jego wnętrzu. Mowa oczywiście o wyjątkowej ceramice, ale nie tylko.

Wystawy stałe prezentują dzieje bolesławieckiej ceramiki w powiązaniu z historią oraz dorobkiem kulturowym miasta i regionu. Na wystawie obejrzymy zdobioną ceramikę z różnych okresów, poznamy też historię i kulturę Bolesławca – od okresu łużyckiego do współczesności

- czytamy w artykule opublikowanym na stronie wrocławskiego urzędu miasta. W Muzeum Ceramiki w Bolesławcu nie zabrakło także miejsca na dzieła miejskich artystów od obrazów przez fotografie, aż po wzornictwo. Jak czytamy na oficjalnej stronie muzeum, można je odwiedzić we wtorek i czwartek między godziną 11 a 19, w środę jest czynne od 9 do 17, natomiast od piątku do niedzieli w godzinach 9-17. Za bilety zapłacimy: 15 złotych - normalny oraz 8 złotych - ulgowy. Muzeum to niejedyny dobry powód, aby odwiedzić Bolesławiec. Znajdziemy tu wiele pięknej architektury między innymi malownicze kamienice, kościoły, miejski ratusz, a także mnóstwo miejsc idealnych na rodzinny spacer.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jakie atrakcje podczas urlopów interesują cię najbardziej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.