Spod Morza Bałtyckiego wynurzył się kolejny wrak statku. Zabytkowa barka zaniepokoiła turystów

Co jakiś czas w Morzu Bałtyckim dokonywane są zaskakujące odkrycia. W ostatnich miesiącach znaleziono wraki statków, ale dno zbiornika kryje znacznie więcej tajemnic. Większość z nich pochodzi z czasów II wojny światowej. Niedawne znalezisko z Krynicy Morskiej zaniepokoiło internautów.

Bałtyk kryje na dnie wiele tajemnic, które prędzej czy później zostaną odkryte przez nurków lub archeologów. W ostatnim czasie znaleziono wrak łodzi w Zatoce Puckiej, nieco później w Piaskach przy Mierzei Helskiej. Teraz pora na historyczną barkę, która nagle wynurzyła się spod Morza Bałtyckiego w okolicy Krynicy Morskiej. Zobacz, gdzie dokładnie znajduje się znalezisko i czym tak właściwie jest.

Zobacz wideo Żółta woda w Bałtyku. To efekt pylenia sosen

Nad Morzem Bałtyckim w Krynicy Morskiej odkryto wrak statku. To historyczna ciekawostka

Krynica Morska to niewielka miejscowość położona nad Bałtykiem w okolicach granicy z Rosją. Mimo swojego usytuowania i oddalenia od większych miast cieszy się sporą popularnością, między innymi dzięki uzdrowiskowemu klimatowi i ciszy, przy której naprawdę można odpocząć. Można by pomyśleć, że nic się tam nie dzieje, ale nic bardziej mylnego. Niedawno z morza wynurzył się wrak statku, o czym poinformowała strona na Facebooku "Hello Mierzeja".

Uwaga. Kolejny wrak statku na Mierzei Wiślanej, tym razem w Krynicy Morskiej, wejście na plażę numer 26.

- napisano, udostępniając przy okazji najpierw fotografie, a później nagranie wykonane przez pana Andrzeja Bassendowskiego. Szybko wyszło na jaw, że historyczny statek to nic innego, jak wrak poniemieckiej barki jeszcze z czasów II wojny światowej. Choć odkrycie robi wrażenie i z pewnością jest gratką dla wszystkich miłośników historii Polski, to część internautów obawiała się, czy turyści nie zrobią sobie przypadkiem krzywdy. Zdaniem niektórych wrak powinien zostać wyciągnięty z Bałtyku i sprawdzony między innymi pod kątem ewentualnych niewybuchów. 

Wrak w Krynicy Morskiej zaniepokoił internautów. Znajduje się w niebezpiecznym miejscu

Na filmiku opublikowanym na Facebooku przez pana Andrzeja Bassendowskiego możemy zobaczyć, że wrak statku leży dosłownie przy samym brzegu morza. Choć teraz woda jest czysta, a widoczność idealna, to podczas pochmurnych dni z pewnością zauważenie barki nie będzie już takie łatwe. Obok znaleziska wystają zardzewiałe, ostre elementy. Internauci, choć zachwyceni historyczną ciekawostką, nie kryli obaw o bezpieczeństwo turystów.

Powinno być to miejsce zabezpieczone i sprawdzone przez wojsko.
Powinno być zabezpieczone, żeby nikt się nie poranił!
Turyści lada moment się pojawią i może być nieciekawie.

- czytamy w komentarzach pod nagraniem. Póki co nie wiadomo jeszcze, co dokładnie stanie się z wrakiem statku, ale trzeba przyznać, że takie odkrycia naprawdę robią wrażenie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy wrak z Bałtyku powinien zostać wyciągnięty?
Więcej o:
Copyright © Agora SA