Noc Muzeów w Centrum Nauki Kopernik. Utnij sobie pogawędkę z androidką Amecą i poznaj jej pupila

Noc Muzeów dla dzieci? Warszawa nie zapomina o najmłodszych mieszkańcach stolicy i przygotuje liczne wydarzenia im dedykowane podczas tegorocznej edycji imprezy. Jednak największym zainteresowaniem od lat cieszy się Centrum Nauki Kopernik. W tym roku zapewne nie będzie inaczej. Program instytucji jest niezwykle interesujący.

Już w ten weekend, a dokładnie w nocy z 18 na 19 maja, w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Z tej okazji Centrum Nauki Kopernik przygotowało wyjątkowe atrakcje. Tego lepiej nie przegapić.

Zobacz wideo Rośliny mięsożerne wśród Pokemonów?

Noc muzeów 2024 Warszawa - Centrum Nauki Kopernik. To tu porozmawiasz z Amecą i pójdziesz na spacer z Syriuszem

Centrum Nauki Kopernik od lat przyciąga zarówno wycieczki szkolne z całej Polski, jak i rodziny z dziećmi, ale nie tylko. To także doskonałe miejsce dla dorosłych, którzy nie będą się tu nudzić ani chwili. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów na gości czekają wystawy, specjalne atrakcje oraz Planetarium. W nocy z 18 na 19 maja dostępna będzie wystawa "Przyszłość jest dziś", na której znajdują się najnowsze roboty instytucji w tym androidka Ameca - zaawansowany humanoid obdarzony sztuczną inteligencją oraz plastyczną twarzą, co sprawia, że doskonale imituje ludzką mimikę. Fani zwierzaków pospacerują także z jej pupilem - robotycznym psem Syriuszem. 

Jeśli po rozmowie z robotami włosy nie staną Ci na głowie ze zdziwienia, bez wątpienia zrobią to w Teatrze Wysokich Napięć. Gwarantuje to bliski kontakt z generatorem Van de Graaffa. Odkryjesz tu pełen potencjał tego urządzenia i poznasz wiele ciekawostek związanych z prądem

- czytamy w komunikacie opublikowanym przez Centrum Nauki Kopernik, zachęcającym do odwiedzenia placówki. A to dopiero początek atrakcji. Co jeszcze nas czeka?

Noc Muzeów - Centrum Nauki Kopernik przygotowało coś specjalnego

Prezenterzy z centrum nauki postanowili przekazać gościom pigułkę wiedzy w zaledwie pięciominutowych prezentacjach. Podczas pokazu "Każdy ma swoje 5 minut"  zostaną przeprowadzone kultowe eksperymenty. Jak czytamy na stronie CNK, "to zadanie będzie wymagało od nich szybkiego działania, zwinności, a przy tym zachowania zasad bezpieczeństwa". Czy uda im się zmieścić w czasie? Będziesz mógł to sprawdzić już podczas Nocy Muzeów. Pokazy odbędą się na parterze - fontanna powietrzna - o godzinach: 20.45; 22.45; 00.45.

Centrum Nauki Kopernik - Noc Muzeów- 2024.  Planetarium i warsztaty

W Planetarium znajdującym się w Centrum Nauki Kopernik najmłodsi miłośnicy kosmosu, ale też ci nieco starsi, będą mogli przyjrzeć się gwiazdom i nauczyć się rozpoznawać wiosenne gwiazdozbiory. Ta umiejętność z pewnością przyda się nam podczas wieczornych spacerów. Ponadto zostaną zorganizowane warsztaty - "Nocne Niebo" - podczas których dowiesz się między innymi, jak odróżnić meteoryty od innych odłamków skalnych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy byłeś/byłaś już w Centrum Nauki Kopernik?
Więcej o:
Copyright © Agora SA