Turystyczne newsy tygodnia: awaria uwielbianej przez turystów atrakcji, "perła" Trójmiasta zamknięta

Co działo się w tym tygodniu w Polsce? W naszym cotygodniowym informatorze zahaczymy o Gdynię, Duszniki-Zdrój, a także Poznań. Atrakcje uwielbiane przez polskich turystów niestety nie są w najlepszej kondycji. W jednej z najpopularniejszej w kraju doszło do poważnej awarii. W innej pojawiło się ogromne niebezpieczeństwo i została zamknięta. Na szczęście mamy też dobre wiadomości, lista UNESCO niebawem może powiększyć się o wspaniały polski zabytek.

Nie mamy dobrych informacji dla turystów. W tym tygodniu doszło do poważnej awarii najpopularniejszej poznańskiej atrakcji. Niestety jej naprawa potrwa i do tego czasu nie będziemy mogli podziwiać trykających się koziołków Pyrka i Tyrka, którzy codziennie w samo południe pojawiają się na ratuszowej wieży.

Zobacz wideo Mikołaj Dorożała o stworzeniu nowego parku narodowego: Jesteśmy po pierwszych konsultacjach, są bardzo pozytywne sygnały

Śnieżka: trasa została ogrodzona siatkami. Pojawiły się przez niestosowne zachowanie turystów

Kolejna nie najlepsza wiadomość dotarła do nas z południa Polski. Władze Karkonoskiego Parku Narodowego postanowiły zamontować siatki wzdłuż drogi prowadzącej na Śnieżkę. Wszystko przez nieodpowiednie zachowanie turystów, którzy nie przestrzegali regulaminu parku. Jak czytamy w poście opublikowanym przez KPN na Facebooku:

Zabezpieczają one przed wydeptywaniem unikalne górskie murawy. Siatki nie są naszym sukcesem i wcale nas nie cieszą. Są smutną koniecznością

Choć odwiedzający dali się we znaki pracownikom Karkonoskiego Parku Narodowego, to Dolny Śląsk ma także powody do dumy. Znajdujący się Dusznikach-Zdroju Europejskie Młyn Papierniczy z ery przedindustrialnej został wpisany na listę informacyjną UNESCO. Oznacza to, że podjęto działania mające doprowadzić do uzyskania przez zabytek wpisu seryjnego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. A co działo się ostatnio na północy kraju? Miłośnicy Trójmiasta nie będą zachwyceni. 

Klif: Gdynia nie ma dobrych informacji dla turystów. Popularna atrakcja nie będzie dostępna

Klif w Orłowie przyciąga tłumy turystów, jednak teraz będą podziwiać go tylko z daleka. Popularna atrakcja staje się wyjątkowo niebezpieczna. Pojawiające się pęknięcia oraz głębokie bruzdy prowadzące do jego osunięcia mogą doprowadzić do tragedii. Aby temu zapobiec, wprowadzono zakaz wchodzenia na teren osuwiska.

Parki narodowe w Polsce mają w piątek swój dzień. Co warto o nich wiedzieć?

24 maja obchodzimy Europejski Dzień Parków Narodowych. To dobra okazja, aby przypomnieć sobie o wyjątkowych miejscach na mapie naszego kraju. Jeśli zastanawiasz się nad odwiedzeniem jednego z polskich parków narodowych, jednak nie wiesz, który z nich znajduje się najbliżej ciebie lub masz ochotę poznać zupełnie nowy zakątek, to poniżej znajdziesz odnośnik do naszego tekstu, w którym piszemy o największym, najmniejszym, najstarszym i najmłodszym z nich, a także pełną listę parków narodowych w naszym kraju. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Które z tych miejsc lubisz najbardziej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.