Awantura w kościele. Ksiądz ugryzł kobietę podczas mszy. "Próbował zapobiec aktowi profanacji"

Kiedy ksiądz nie dopuści do komunii? Pewien kapłan stwierdził, że jedna z uczestniczek mszy nie jest gotowa do przyjęcia sakramentu eucharystii, ale ona sama miała odmienne zdanie. To doprowadziło do awantury, podczas której ksiądz ugryzł kobietę. Sprawą zajmują się teraz prokuratura.

Kościół to miejsce, w którym obowiązują określone zasady, zwłaszcza jeśli chodzi o przyjmowanie sakramentów świętych. Brak ich znajomości może natomiast prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji. Do takiego niecodziennego zdarzenia doszło 19 maja 2024 roku w kościele pod wezwaniem św. Tomasza z Akwinu na Florydzie w USA.

Zobacz wideo Finansowanie kościoła z budżetu państwa? "Ja im nie dam ani grosza"

Czy ksiądz może odmówić komunii? Przyjęcie sakramentu stało się źródłem awantury podczas mszy

Jak donosi CNNks. Fidel Rodriguez udzielił kobiecie błogosławieństwa podczas mszy o godzinie 10 rano, ale odmówił jej komunii, zalecając wcześniejsze przystąpienie do sakramentu pokuty. Kobieta pojawiła się w kościele ponownie podczas nabożeństwa odprawianego w południe i stwierdziła, że "teraz jest akceptowana przez Boga, dzięki czemu może uczestniczyć w komunii". Kapłan spytał ją, czy była u spowiedzi, ale ta odparła, że "to nie jego interes". Później w rozmowie z policją powiedziała, że ksiądz się zdenerwował i próbował wepchnąć hostię do jej ust. Wtedy kobieta chciała chwycić kolejny opłatek znajdujący się w naczyniu trzymanym przez duchownego, ale ten złapał jej ramię i ją ugryzł, po czym wyproszono kobietę z kościoła. Portal globalnews.ca dodaje, że według poszkodowanej odmowa udzielenia komunii miała być związana z jej seksualnością i strojem. Rodriguez przedstawia jednak te wydarzenia nieco inaczej.

Kiedy popełniamy świętokradztwo? Diecezja tłumaczy zachowanie księdza

Ks. Rodriguez przyznaje, że ugryzł kobietę podczas mszy, ale jednocześnie twierdzi, że jej nie zna, a jego działania były związane wyłącznie z ochroną eucharystii. Według zeznań kapłana, uczestniczka mszy podczas przyjmowania komunii włożyła rękę do naczynia i chwyciła hostię, miażdżąc ją. Duchowny próbował powstrzymać ją wolną ręką, ale kobieta zachowywała się agresywnie i go odepchnęła. Wówczas ksiądz ugryzł ją w ramię. Wersję tę potwierdza sama diecezja.

Chociaż diecezja Orlando nie toleruje tego typu fizycznych sprzeczek, w dobrej wierze ojciec Rodriguez po prostu próbował zapobiec aktowi profanacji Komunii Świętej, której jako ksiądz ma obowiązek chronić

- czytamy w oficjalnym oświadczeniu diecezji, cytowanym przez ABC News. Podkreślono również, że:

Akt uczestnictwa w Komunii Świętej wymaga właściwego zrozumienia, czci i pobożności. Nie jest to coś, czego można dowolnie żądać i z pewnością nie jest to zwykłe 'ciasteczko'.

CNN skontaktował się z Biurem Prokuratora Stanowego Dziewiątego Okręgu Sądowego i potwierdził, że sprawa jest obecnie rozpatrywana w celu ustalenia odpowiedniego kierunku działań. Policja przesłała prokuratorom raport oskarżający ks. Fidela Rodrigueza o pobicie, ale nie postawiono jeszcze żadnych formalnych zarzutów, a kapłan nie został aresztowany.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.