Ile stopni ma woda w Bałtyku? IMGW podał dokładną temperaturę polskiego morza

Nie od dziś wiadomo, że woda w Bałtyku nie należy do najcieplejszych. Pogoda w Polsce lubi się zmieniać z dnia na dzień, co szczególnie odczuwają turyści, którzy zaplanowali już swoje urlopy. Czy w długi weekend uda im się wykąpać w morzu? Na to zdecydują się tylko najodważniejsi.

Długi weekend zbliża się wielkimi krokami, dlatego wielu Polaków rozpoczęło już swoje urlopy. Podczas gdy jedni polecieli za granicę, by skorzystać z niższych cen przed sezonem wakacyjnym, drugich ciepła pogoda skusiła na przyjazd nad polskie morze. Czy będą mogli cieszyć się ciepłą wodą? 

Zobacz wideo Prąd rozrywający wciąga w głąb morza. Bądź uważny, gdy jesteś na plaży

Ile wynosi temperatura wody w Bałtyku? Turyści nie będą zachwyceni

Choć wielu uważa, że Morze Bałtyckiego zostało już w pełni przejęte przez głośnych turystów, a ceny zwykłego gofra są już porównywalne z tymi za granicą, to wciąż północna część kraju ma swój urok, który wabi w te strony przyjezdnych. Morska bryza, miękki piasek i wizja spędzenia całego dnia na plaży są niezwykle kuszące, jednak niestety wszystko jest uzależnione od pogody. W Polsce często jest ona nieprzewidywalna, w efekcie czego długo planowany urlop może skończyć się ciągłym deszczem i siedzeniem w pokoju hotelowym. Jak to będzie wyglądać w trakcie nadchodzącego długiego weekendu? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej udostępnił zestawienie wyników pomiaru temperatury wody na wybranych stacjach hydrologicznych z dnia 27 maja 2024 roku. Pod uwagę wzięto zarówno Morze Bałtyckie, jak i jeziora. Gdzie będzie najcieplej, a których stron lepiej unikać?

Aktualna temperatura wody w Bałtyku. Czy będzie można się kąpać?

Choć pogoda w ostatnim czasie bardzo dopisywała, długi weekend nad morzem nie zapowiada się tak kolorowo, jak moglibyśmy sobie to wymarzyć. Z danych opublikowanych przez IMGW, dotyczących Morza Bałtyckiego, wynika, że w większości nadmorskich miejscowości temperatura w wodzie nie przekraczała nawet 20 stopni Celsjusza. Przeważnie wahała się od 15 do 18 stopni, choć oczywiście były wyjątki. Najwyższą temperaturę wody, wynoszącą 18,1 stopni Celsjusza, odnotowano w Gdyni. Podobna pogoda panowała w Łebie, gdzie termometry wodne wskazała 17,9 stopni Celsjusza. Najchłodniejsze okazało się natomiast Darłowo. Woda w Morzu Bałtyckim wynosiła wczoraj tylko 6,7 stopnia Celsjusza. Wychodzi na to, że tylko najwytrwalsi zdecydują się na morską kąpiel w nadchodzący długi weekend. Pozostali mogą spędzić ten czas na długich spacerach, piknikach lub po prostu na relaksie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy planujesz spędzić długi weekend nad polskim morzem?
Więcej o:
Copyright © Agora SA