Krakowskie lotnisko pobiło swój własny rekord. Mamy pierwszy milion, ale celują w znacznie więcej

Po długim czasie, gdy loty nie były w pełni dostępne, a pandemia nie pozwalała na swobodne wycieczki, branża turystyczna odżyła. Coraz więcej turystów wybiera podróż samolotem. Jedno z popularniejszych polskich lotnisk to Kraków-Balice. Niedawno pobiło rekord, obsługując ponad milion pasażerów.

Dla portu lotniczego Kraków-Balice tegoroczny maj był wyjątkowo udany. Po raz pierwszy w historii małopolski oddział obsłużył ponad milion pasażerów. To ogromna liczba, za którą stoi coraz większe zainteresowanie podróżą samolotem przez turystów. Co więcej, Balice nie mają zamiaru na tym poprzestać. Lotnisko wyznaczyło sobie górnolotne cele.

Zobacz wideo Nowe centrum technologiczne polskich skoków. Specjalne laboratorium w Krakowie

Tanie loty Kraków: mnogość połączeń i niewysokie ceny przyniosły zyski. Balice pobiły rekord

Lotniska w całej Polsce mają w tym roku naprawdę wysokie oczekiwania, ale również ambicje. Zakładają bowiem, że uda im się znacznie poprawić wyniki z poprzednich lat, a być może nawet ustanowić nowe rekordy w liczbie obsłużonych pasażerów. Dotychczas w największych portach w Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu udało się osiągnąć naprawdę sporo. Prawdziwym rekordzistą okazał się jednak Kraków. W maju Balice przebiły nie tylko wyniki z poprzednich lat, ale również po raz pierwszy w swojej historii obsłużyły aż milion turystów w przeciągu jednego miesiąca.

Dzielimy się z Wami dobrą informacją. Pierwszy raz w historii Kraków Airport obsłużyliśmy milion pasażerów w jeden miesiąc! Milionową pasażerką została pani Alicja!

- poinformowali pracownicy lotniska na oficjalnym koncie Kraków-Balice na Facebooku.

Większość z nas pamięta pusty terminal podczas pandemii, a potem zmniejszony ruch pasażerski spowodowany obostrzeniami dla podróżujących na całym świecie. Działamy cały czas w wyjątkowo skomplikowanym czasie stosunków międzynarodowych. Tym bardziej jesteśmy dumni z dzisiejszego rekordu.

- piszą z wdzięcznością. Okazuje się jednak, że to jeszcze nie koniec. Port lotniczy już teraz założył, że pobije kolejne rekordy.

Lotnisko Kraków-Balice osiągnęło najlepszy wynik w historii. Przewidują jednak kolejny rekord

Milion pasażerów w maju to naprawdę niezwykły wynik. Warto jednak zaznaczyć, że sezon urlopowy się nie zaczął. Przed pracownikami lotniska jeszcze sporo ciężkiej pracy. Wysokie liczby jednak już teraz pozytywnie nastrajają. Od czerwca port będzie bardziej rozchwytywany, a co za tym idzie, spodziewane są kolejne rekordy. Kraków-Balice oczekuje, że w 2024 roku przekroczy liczbę obsłużonych 10 milionów pasażerów.

Według prognoz jeszcze w tym roku obsłużymy 10-milionowego pasażera. Jest to kolejny argument na dalszą konsekwentną potrzebę realizacji niezbędnych inwestycji. Lotnisko w Krakowie-Balicach służy nie tylko cywilnej części, wpływając na rozwój gospodarczy naszego regionu, ale także jako lotnisko wojskowe przyczynia się do obronności Rzeczpospolitej.

- informują pracownicy. Rekord jest jak najbardziej realny. W samym 2023 roku udało się bowiem obsłużyć 9,4 miliony pasażerów. Do okrągłej 10 brakowało więc naprawdę niewiele.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.