Zgarnij piękne kwiaty całkowicie za darmo. Kilka tysięcy sadzonek czeka na nowych właścicieli

Jedno z polskich miast już niedługo będzie rozdawać tysiące sadzonek. Nowe kwiaty będzie można odebrać w dwóch lokalizacjach. Jeśli marzy ci się kolorowy balkon wypełniony po brzegi pięknymi kwiatami, weź doniczki lub skrzynie i ruszaj po darmowe rośliny.

Po raz kolejny rusza akcja "Zbrataj się z bratkiem!", którą organizuje Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Darmowe sadzonki, które nadadzą balkonom i tarasom kolorów, mogą być twoje, jednak trzeba się pośpieszyć. Rośliny możemy odebrać tylko tego dnia. 

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Gdańsk rozdaje kwiaty. Wiosenne dekoracje teraz trafią w ręce nowych właścicieli

Na balkon, taras, działkę, a może do ogrodu? Bez względu na to, gdzie hodujesz swoje rośliny, możesz wzbogacić swoją kolekcję kwiatów o kolejne okazy. Rusza akcja, podczas której na nowych właścicieli będzie czekać kilka tysięcy sadzonek z miejskich kwietników oraz rabat. Bratki, które niebawem trafią w ręce miłośników zieleni, zdobiły miasto wiosną. Upiększały między innymi Rondo Ofiar Katynia, Park Daniela Gralatha, a także place: Heweliusza, Kobzdeja oraz Placu Solidarności. Stworzono z nich także napis "WRZESZCZ" w pobliżu pl. ks. Komorowskiego.

Teraz zmienią lokalizację, by cieszyć oko na balkonach czy w ogródkach mieszkańców Gdańska

- czytamy na stronie gdańskiego zarząd. A gdzie powinniśmy się udać, aby otrzymać wspomniane sadzonki bratków?

Barwinek pospolity pięknie ozdobi twój balkon. Gdzie go odebrać? Mamy na to mało czasu

Kwiaty będzie można odebrać w czwartek 6 czerwca w dwóch lokalizacjach:

  • Parku im. Daniela Gralatha przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie od godz. 8.30,
  • Zieleńcu między Rondem Ofiar Katynia a Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy 3 Maja od godz. 13.30.

Osoby, które udadzą się pod wskazane miejsca po bratki, powinny zabrać ze sobą doniczki, skrzynki, tacki lub inne opakowania, aby móc bezpiecznie przetransportować otrzymane rośliny. Warto przypomnieć, że podobne akcje są organizowane także w innych polskich miastach. Ostatnio jedna z nich miała miejsce w Warszawie. Wówczas stolica przekazała w ręce warszawianek i warszawiaków 11 tysięcy bratków, które podobnie jak te gdańskie, dekorowały przestrzeń publiczną. Choć akcję przeprowadzono w maju, to możliwe, że mieszkańcy innych miast również będą mieli okazję na wzbogacenie się całkowicie za darmo o nowe roślinki. W związku z tym warto śledzić komunikaty poszczególnych urzędów gmin, aby taka okazja nie przeszła nam koło nosa. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy weźmiesz udział w akcji "Zbrataj się z bratkiem!"?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.