Atrakcje w Warszawie. Na dzieci czeka fantastyczne wydarzenie. Tego nie można przegapić

Co robić w stolicy? W tym polskim mieście ciężko się nudzić. Oprócz ciekawych zabytków, muzeów i teatrów czekają tu na nas także interesujące wydarzenia. Podobnie będzie podczas nadchodzącego weekendu. Jedna z atrakcji szczególnie spodoba się najmłodszym.

Co robić w Warszawie w weekend? W okresach wiosenno-letnich trudno nudzić się w stolicy. Tak też będzie tym razem. Doskonała zabawa czeka zarówno miłośników sportu, jak i młodszych mieszkańców stolicy. 

Zobacz wideo Dominacja Justyny Iskrzyckiej podczas regat konsultacyjnych. "Czułam, że jestem dobrze przygotowana"

Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy już w ten weekend. Będzie, na co popatrzeć

Mieszkańców Warszawy oraz turystów, którzy w weekend odwiedzą stolicę, czeka wyjątkowe wydarzenie. 8 i 9 czerwca odbędzie się kolejna edycja Regat o Puchar Prezydenta Warszawy. W tych dniach na Wiśle zobaczymy ponad 20 załóg, które będą rywalizować w różnych klasach jachtów. 

Żeglarze będą się ścigać na Omegach - najbardziej warszawskiej jednostce pływającej, skonstruowanej 80 lat temu w Warszawie 

- czytamy na stronie warszawskiego urzędu miasta. 

Pierwszy wyścig w sobotę zaplanowano na godzinę 11, natomiast w niedzielę na 10:30. Baza regatowa zostanie umiejscowiona w żeglarskim miasteczku na Plaży Rusałka, na wysokości warszawskiego zoo. Z kolei kibice będą mogli oglądać zawody z drugiego brzegu rzeki (bulwar Jana Karskiego). Na osoby, które wezmą udział w imprezie, czeka nie tylko przyglądanie się rywalizacjom żeglarskim. Odbędą się także szkolenia z nauki żeglowania na Optimistach, parada kolorowych żagli po Wiśle, bezpłatne warsztaty oraz animacje wodniackie. Na tym nie koniec atrakcji

Parada Syrenki już w sobotę. Wydarzeniu będzie towarzyszyć mnóstwo atrakcji

W sobotę o godzinie 13 z ronda de Gaulle’a ruszy 18 platform z syrenkami, które przejada aż do placu Zamkowego. Po drodze parada zatrzyma się w kilku miejscach z atrakcjami. Przy pomniku Mikołaja Kopernika pojawią się aktorzy teatru Makata, natomiast pod hotelem Bristol uczestnicy Parady Syrenki będą mogli posłuchać  uwielbianych przez najmłodszych piosenek z bajek Disney’a, które na żywo wykona duet Weronika Bochat i Tomasz Steciuk. Z kolei na placu Hoovera odbędzie się występ dzieci ze Służewieckiego Domu Kultury. Z tego miejsca przejeżdżającym platformom będzie towarzyszyć Orkiestra Dęta z Mykanowa oraz mażoretki w paradnych strojach. 

Na placu Zamkowym odbędzie się koncert finałowy, podczas którego wspólnie z uczestnikami parady artyści ze Studio Accantus wykonają utwory z bajek Disneya

- informuje warszawski magistrat. Na tym jednak nie koniec atrakcji. Wydarzeniu będą towarzyszyć występy artystyczne:

  • Teatru AKT,
  • Teatru MAKATA,
  • Teatru Sztuka Ciała,
  • Teatru A3, 
  • tancerzy samby batucady Ritmo Bloco.

Nie zabraknie muzycznych akcentów. Uczestnicy posłuchają Brass Federacji, grupy Bloco Central oraz Orkiestry na Dużym Rowerze.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy zamierzasz wziąć udział w wydarzeniach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.