Kapibary to urocze ssaki z rodziny kawiowatych, do której należą także świnki morskie. Wśród osób odwiedzających łódzkie zoo cieszą się dużą sympatią. Główną misją Orientarium jest pomoc zagrożonym gatunkom w reprodukcji i przetrwaniu. W tym celu sprowadzono nowego samca, który przybył z Berlina, aby razem z dwoma samicami przedłużyć żywotność gatunku. W sieci nie szczędzono słów na ciepłe powitanie.
Do tej pory odwiedzając łódzkie zoo, można było podziwiać dwie kapibary - Kapi i Barę. Samiczki dzieliły przestrzeń z ibisami szkarłatnymi, nandu oraz chruścielakami wielkimi. Teraz do tego zacnego grona dołączy samiec. Informacja o jego przybyciu obiegła media 5 czerwca 2024 roku.
Dziś ZOObaczycie nowego fajnego zwierzaka, który wczoraj do nas przyjechał!
- można było przeczytać na Facebooku profilu ZOO Łódź. Dzień później, aby nie trzymać zaciekawionych internautów w niepewności, opublikowano zdjęcie przystojnego samca, który został przetransportowany z ZOO w Berlinie. Miłośnicy zwierząt śledzący poczynania Orientarium natychmiast zaczęli w komentarzach rzucać propozycjami imienia dla samca.
Taka jak w przypadku imion dla samic, ogłosimy konkurs na naszym fanpagu. Łodzianie będą mogli głosować na propozycje imion. Wybrane zostanie to, które zdobędzie najwięcej głosów
- wyznała dla portalu "Dziennik Łódzki" Paulina Klimas-Stasiak, pracownika łódzkiego zoo. Jedna z internautek pod zdjęciem samca napisała:
Tylko żeby dziewczyny nie pobiły się o niego
Sprawy damsko-męskie często bywają skomplikowane. Jak jest w przypadku kapibar?
Pochodzące z ogrodu zoologicznego w Zamościu samiczki są siostrami, które narodziły się z jednego miotu. W tym samym czasie jednak w innej lokalizacji narodził się młody samiec. Wszystkie trzy kapibary są w podobnym wieku - mają 6 miesięcy. "Dziennik Łódzki" podaje, że Kapi i Bara wykazały się wyjątkową gościnnością, kiedy wpuszczono na ich teren nowego osobnika. Cała trójka zgodnie przechadzała się po wybiegu, co daje nadzieję na sukces w kwestii przedłużenia gatunku. Ci przedstawiciele gryzoni wyróżniają się wyjątkowym spokojem. Konflikty międzygatunkowe nie są często spotykanym zjawiskiem. Jeśli chcecie podziwiać te urocze stworzenia na żywo, wybierzcie się do łódzkiego Orientarium, które jest otwarte każdego dnia w godzinach 9:00 - 19:00.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.