Macierewicz ujawnił swój majątek. Żona polityka ma prawie 40 razy więcej pieniędzy na swoim koncie

Antoni Macierewicz to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci na polskiej scenie politycznej. Wiele osób może więc zastanawiać, jakiego majątku się dorobił. Okazuje się, że wcale nie jest aż tak duży i znacznie większe oszczędności ma jego żona. Zdradzamy też, ile poseł PiS zarabia.

Antoni Macierewicz to polityk, historyk, nauczyciel akademicki i publicysta. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych startował z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu w Piotrkowie Trybunalskim, ostatecznie zdobywając ponad 32 tysiące głosów. Obok byłego ministra obrony narodowej trudno przejść obojętnie, a i sam Macierewicz niekiedy zdaje się celowo poszukiwać uwagi innych. Nic więc dziwnego, że jego oświadczenie majątkowe może wzbudzać zainteresowanie. Co z niego wynika?

Zobacz wideo Czy Macierewicz ma rosyjskie powiązania?

Antoni Macierewicz: oświadczenie majątkowe. W tym domu to nie mąż trzyma pieniądze

Jak przypomina Bankier.pl, Sejm opublikował jakiś czas temu oświadczenia majątkowe posłów za 2023 rok. Z dokumentu złożonego przez Antoniego Macierewicza wynika, że poseł ma 17,5 tys. zł oszczędności i obligacje, a także "produkty obligacyjne", które są warte prawie 480 tys. zł. Ponadto jest właścicielem samochodu Volkswagen Passat z 2008 roku.

W składanym oświadczeniu Macierewicz ujął również swoją żonę. Okazuje się, że Hanna Macierewicz-Natora jest właścicielką mieszkania o powierzchni 55 metrów kwadratowych, którego wartość oceniono na 600-700 tys. zł. Należy do niej także drewniany domek o powierzchni 40 metrów kwadratowych, który stoi na działce zajmującej 935 metrów kwadratowych. Tym razem wartość nieruchomości została wyceniona na 80-100 tys. zł. Do tego małżonka polityka ma ponad 690 tys. zł oszczędności. Jeśli zatem weźmiemy pod uwagę same oszczędności małżeństwa, Macierewicz-Natora uzbierała prawie 40 razy więcej niż jej mąż. Nie oznacza to jednak wcale, że Macierewicz jest w złej sytuacji. Jego dochodów z pewnością zazdrości niejedna osoba w Polsce.

Ile zarabia Antoni Macierewicz? Hanna Macierewicz-Natora może mieć większy majątek, ale jej mąż nie ma powodów do narzekania

Według informacji udostępnionych przez Bankier.pl, Antoni Macierewicz w 2023 roku otrzymał 36 tys. zł nieopodatkowanej diety parlamentarnej i ponad 9,5 tys. zł diety opodatkowanej. Do tego należy doliczyć 150 tys. zł uposażenia poselskiego. Warto pamiętać, że poseł pobiera już emeryturę. W ramach świadczenia na jego konto w ubiegłym roku wpłynęło 146 tys. zł. W złożonym oświadczeniu majątkowym Macierewicz podkreślił, że nie ma kredytów do spłaty ani żadnych innych zobowiązań pieniężnych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.