Turystkę zaczęły wciągać ruchome piaski. "Nie czułam dna". To kolejny taki przypadek

Kobieta spacerowała po jednej z plaż w Stanach Zjednoczonych, gdy nagle po prostu zaczęła zapadać się pod ziemię. Poczuła, że traci grunt pod nogami, a piasek wciągnął ją aż do bioder. Na ratunek popędził jej mąż. Władze ostrzegają: Podobnych przypadków jest coraz więcej.

Choć wypoczynek na plaży kojarzy się wyłącznie z relaksem i przyjemnością, niekiedy może nieść za sobą także pewne ryzyko. Przekonała się o tym Jamie Acord, która w ostatnim czasie wybrała się z mężem na Popham Beach w stanie Maine. Jest to dość popularne miejsce wśród tamtejszych turystów, dlatego ta sytuacja wywołała spore zamieszanie w mediach. 

Zobacz wideo Dzik odwiedził plażę w Krynicy Morskiej

Spacerowała po plaży, gdy nagle zaczął wciągać ją piasek. Krzyczała, że nie może wyjść

Kobieta przechadzała się po piasku, nie mając pojęcia, że za chwilę dojdzie do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Jak informuje serwis Time, Jamie w pewnym momencie poczuła, jak wciąga ją piasek. W ułamku sekundy została "pochłonięta" aż po biodra.

Nie mogę wyjść

- krzyczała przerażona, prosząc o pomoc swojego męża. Sytuacja była niezwykle stresująca, ponieważ na plaży właśnie występował przypływ, a piasek nabierał wody. Mężczyzna natychmiast ruszył na pomoc i na szczęście akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem. Sprawnie wyciągnął swoją partnerkę z pułapki

Nie czułam dna, nie mogłam na niczym się oprzeć

- wspomina Jamie na łamach serwisu Time. Sean Vaillencourt, menedżer parku State Park, gdzie znajduje się plaża, wyjaśnił, że nie jest to pierwszy tego typu incydent

(...) w tym roku zanotowano również kilka innych przypadków wpadnięcia plażowiczów w ruchome piaski. Kilka osób zapadło się po kolana, kostki lub talię

- przekazał na łamach telewizji WGME CBS 13.

Jak wyglądają ruchome piaski? W rzeczywistości nie są aż tak groźne 

Choć taka sytuacja nie należy do najprzyjemniejszych i może nieść za sobą pewne ryzyko, rzecznik Departamentu Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa stanu Maine, Jim Britt, zapewnia, że całkowite wciągnięcie przez piasek jest praktycznie niemożliwe.

(...) bardzo trudno pójść na dno

- wyjaśnia. Wszystko dlatego, że osoby wciągane przez piasek zachowują swoją wyporność i nie są w stanie znaleźć się pod wodą, która znajduje się wewnątrz dziury. Jim Britt dodał również, że ruchomy piasek w Popham jest efektem silnych burz, które spowodowały zmianę biegu pobliskiej rzeki Morse oraz podniosły poziom wody. W związku z licznymi wypadkami władze podjęły decyzję o umieszczeniu znaków ostrzegawczych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Wiedziałeś/aś, że ruchome piaski mogą wystąpić na zwykłych plażach?
Więcej o:
Copyright © Agora SA