Uczniowie dostali zakaz. Nie mogą ubierać się na czarno. Szkoła twierdzi, że to dla ich dobra

Szkoła średnia wprowadziła zakaz ubierania się w całości na czarno. Osoby, które zignorują tę zasadę, mogą mieć spore problemy. Jest to bowiem nowy zapis w regulaminie, którego należy bezwzględnie przestrzegać. W tym wszystkim ma chodzić o zdrowie oraz dobre samopoczucie. Rodzice są jednak odmiennego zdania.

Zdaniem dyrektora Charles Middle School - Nicka DeSantisa - nowy zakaz był niezbędny. W liście do rodziców wyjaśnił, że w ten sposób szkoła chce zadbać o swoich uczniów, ponieważ czarny kolor kojarzy się wyłącznie ze złym stanem zdrowia psychicznego oraz przestępczością.

Zobacz wideo Zajęcia na strzelnicy w szkołach. Czy to dobry pomysł? [SONDA]

USA: Zakaz czarnych ubrań w szkole. Dyrektor twierdzi, że walczy z niebezpiecznym trendem

Jak informuje serwis BBC, dyrektor szkoły zaalarmował rodziców, że w szkole zapanował trend noszenia czarnych ubrań. Właśnie dlatego władze placówki postanowiły wprowadzić nowe zasady. W ich opinii ten kolor nie ma nic wspólnego ze "szczęśliwymi i gotowymi do nauki dziećmi", lecz kojarzy się wyłącznie z "depresją, problemami ze zdrowiem psychicznym oraz przestępczością".

Chcemy pozbyć się trendu, który zaczął być dominujący na terenie szkoły. Uczniowie zaczęli łączyć czarne bluzki z czarnymi spodniami, a to przecież kojarzy się bardziej z depresją, problemami ze zdrowiem psychicznym i przestępczością, niż ze szczęśliwymi i zdrowymi dziećmi gotowymi do nauki

- brzmiała treść listu wysłanego do rodziców. W dalszej części pisma określono również, jakie ubrania powinni mieć na sobie uczniowie. W tym przypadku znaczenie ma nawet rodzaj noszonych przez nich spodni.

Szkoła zakazał uczniom ubierania się na czarno. Według rodziców to nie pomoc, lecz kara

Nick DeSantis stwierdził, że uczniowie mogą nosić białe, czarne lub szare skarpetki, a ich spodnie powinny być proste i długie, bez żadnych zdobień oraz dziur. Co więcej, młodzież nie może mieć kolczyków, czapek oraz okularów przeciwsłonecznych. Natomiast prezeska El Paso Teachers Association - Norma De La Rosa - na łamach lokalnych serwisów wyjaśniła, że istnieją pewne wyjątki od reguły. Uczniowie mogą nosić między innymi czarne spodenki podczas zajęć wychowania fizycznego czy nawet poza. Chodzi bowiem o to, by nie nosić czarnego "od góry do dołu".

Zmiany w kodeksie ubioru są reakcją na obawy i zalecenia zgłoszone przez interesariuszy Charles Middle School

- przekazała w oświadczeniu. Mimo obszernych wyjaśnień rodzice wciąż mają wiele wątpliwości w tej sprawie. Zdaniem niektórych kolor w żaden sposób nie definiuje stanu psychicznego ich dziecka. Obawiają się, że będzie to jedynie forma kary dla dzieci, która nie rozwiąże problemu. Domagają się także, aby szkoła zapewniła uczniom wsparcie psychologiczne.

Potrzebujesz pomocy psychologicznej? Nie wahaj się po nią zwrócić. Poniżej lista z numerami telefonów, pod które mogą dzwonić osoby chcące uzyskać pomoc (przytaczamy ją za biurem RPO):

  • 800 100 102 infolinia wsparcia psychologicznego uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej (7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00-20:00, bezpłatna);
  • 22 230 22 07 linia wsparcia psychologicznego prowadzona przez Polski Czerwony Krzyż (codziennie w godzinach 10.00-22.00) - pracownicy świadczą pierwszą pomoc psychologiczną poprzez rozmowę i działania psychoedukacyjne;
  • 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, kontakt pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości;
  • 510 260 554 lub 517 360 159 linia wsparcia Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego prowadzona przez Instytut Psychiatrii i Neurologii (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o: