Przerwa świąteczna w szkole. "Grudniówka" może potrwać nawet 17 dni. Jest tylko jedno "ale"

Uczniowie mogą w tym roku liczyć na wyjątkowo długą przerwę świąteczną. "Grudniówka" może osiągnąć prawdziwy rekord. Takiej sytuacji nie było od lat, ale nie cieszcie się za wcześnie. Wszystko w rękach dyrektorów placówek.

Dopiero co zaczął się nowy rok szkolny, a uczniowie już z utęsknieniem czekają na wolne dni. W tym roku muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, bo rok szkolny 2024/2025 z ich perspektywy będzie trwał bardzo długo. Zakończenie roku szkolnego przewidziano dopiero na 27 czerwca. W lepszej sytuacji są maturzyści, którzy szkołę skończą już 21 kwietnia. Kiedy pierwsze dni wolne? Już 1 listopada w piątek uczniowie nie muszą przychodzić do szkoły, co daje im przedłużony weekend. Z pewnością ucieszy ich także przerwa świąteczna. W tym roku będzie rekordowo długa. 

Zobacz wideo Czy polska szkoła jest do niczego? [SONDA]

Przerwa świąteczna w szkole 2024. W tym roku może być ekstremalnie długa

Dobra wiadomość dla wszystkich uczniów. W tym roku przerwa świąteczna może trwać rekordowo długo. Rozpoczyna się już 23 grudnia, ale biorąc pod uwagę, że ta data wypada akurat w poniedziałek, to praktycznie wolne zacznie się już 20 grudnia. Biorąc pod uwagę, że to ostatni dzień szkoły przed Bożym Narodzeniem z pewnością w szkole będzie panować luźna atmosfera. Przerwa świąteczna potrwa do 31 grudnia, ale już na 1 stycznia przypada Nowy Rok, więc uczniowie także nie wrócą do zajęć. Powrót do szkoły planowany jest na 2 stycznia, ale już 6 stycznia w kalendarzu jest kolejne wolne z okazji Święta Trzech Króli, które wypada w poniedziałek. Wszystko w rękach dyrektora danej placówki. Jeśli dyrekcja zdecyduje, że 2 i 3 grudnia będą także dniami wolnymi od zajęć, to uczniowie wróciliby do szkoły dopiero 7 stycznia 2025 roku i tym samym zyskali 17 dni wolnych. Ostatni raz taka możliwość pojawiła się sześć lat temu. 

Przerwa zimowa w szkole 2024. Kiedy ferie? To zależy od województwa

A co z feriami zimowymi? W całej Polsce odbędą się od 20 stycznia do 2 marca, ale konkretne terminy zależne są od województwa, w jakim znajduje się szkoła. Zerknijcie na naszą ściągawkę. 

  • 20 stycznia - 2 lutego 2025 r.: świętokrzyskie, małopolskie, wielkopolskie kujawsko-pomorskie;
  • 27 stycznia - 9 lutego 2025 r.: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 3 lutego - 16 lutego 2025 r.: mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie;
  • 17 lutego - 2 marca 2025 r.: podkarpackie, pomorskie, śląskie, lubelskie, łódzkie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o: